V smartfónovom priemysle, ale aj celkovo v technologickom svete, je viac než bežné, že určité spoločnosti sú ovplyvňované inými. V súčasnosti je konkurencia naozaj veľká, a tak sa každý snaží priniesť čo najlepší výkon, dizajn či rôzne funkcie.

Asi najznámejším príkladom vplyvu alebo napodobňovania je čínske Xiaomi, ktorého produkty sa neraz podobajú práve Apple. Xiaomi však ani zďaleka nie je jedinou spoločnosťou, ktorá svoju inšpiráciu hľadá u iných výrobcov.

Už pôvodný iPhone predstavoval obrovský vplyv pri dizajne konkurenčných smartfónov. Prvá generácia iPhonu bola predstavená 9. januára 2007, kedy v tomto čase iné smartfóny ešte disponovali tlačidlovými klávesnicami. Práve predstavenie dotykového iPhonu spustilo trend dotykových smartfónov, ktorý vydržal až dodnes.

Android 1.0 (2008) vs iPhone OS (2007)

Zdá sa, že iPhony vždy zohrávali a ešte stále zohrávajú významnú rolu a vplyv na Androidy. Samotný dôkaz toho, aký vplyvný je iPhone si môžeš pozrieť v nižšie priloženom odkaze. Rovnaké snímky použila spoločnosť Apple aj v prípade, keď podľa nich došlo k porušeniu patentov zo strany Samsungu. Podľa nich modely Samsung Galaxy S, ale aj mnohé ďalšie porušujú patenty týkajúce sa výlučne dizajnového návrhu.

História sa zrejme opakuje a ďalšia fotografia porovnáva smartfóny pred a po vydaní iPhonu X. V tomto prípade je najväčším vplyvom práve výrez. Treba však podotknúť, že prvý smartfón, ktorý prišiel s dnešným typom výrezu v displeji, nepochádza z dielne Apple. Výrez v displeji, ktorým disponoval iPhone X sa na druhej strane udomácnil len na malom množstve Android zariadení, no aj napriek tomu tu znova môžeme hovoriť o určitej sfére vplyvu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom