Streamovacia služba Voyo pripravuje zmenu svojej ponuky predplatného. Od augusta začne platiť nový model, ktorý sa dotkne najmä divákov športového obsahu. Niektorí používatelia si budú musieť zvoliť nové predplatné, ďalších čakajú zmeny v tom, čo za svoje peniaze dostanú. FonTech.sk zistil, čo sa od leta mení.
Pribudne nová úroveň predplatného
Voyo je na Slovensku v súčasnosti dostupné v dvoch verziách. Lacnejšie Voyo štandard je určené najmä divákom filmov, seriálov a pôvodnej tvorby. Náročnejším používateľom je určené Voyo maximum, ktoré okrem kompletného katalógu sprístupňuje aj športové vysielanie prostredníctvom staníc CANAL+ Sport.
Práve pri tomto predplatnom však od 10. augusta 2026 nastane významná zmena.
Markíza pre FonTech.sk potvrdila, že športové stanice CANAL+ Sport už nebudú súčasťou balíka Voyo maximum. Namiesto toho vznikne nové predplatné Voyo maximum s CANAL+ Sport, ktoré bude stáť 14,99 eura mesačne.
Doterajšie Voyo maximum zostane v ponuke za nezmenenú cenu 11,99 eura mesačne, no jeho obsah sa zmení. Stanice CANAL+ Sport vrátane prenosov anglickej Premier League a tenisových turnajov WTA sa presunú výhradne do nového drahšieho balíka.

Markíza vysvetľuje zmenu rastúcimi nákladmi
Podľa televízie je dôvodom úpravy predplatného predovšetkým zdražovanie športových vysielacích práv.
„Táto zmena je reakciou na dlhodobo rastúce náklady na športové vysielacie práva a zároveň zákazníkom prináša väčšiu flexibilitu pri výbere obsahu podľa ich preferencií,“ uvádza Markíza pre FonTech.sk.
V praxi to znamená, že zákazníci, ktorí šport nesledujú, budú môcť zostať pri balíku Voyo maximum za pôvodnú cenu. Fanúšikovia Premier League alebo tenisových turnajov WTA si však za zachovanie rovnakého športového obsahu priplatia tri eurá mesačne.
Čo sa stane existujúcim zákazníkom?
Voyo už o pripravovaných zmenách informuje používateľov prostredníctvom e-mailov. V nich upozorňuje, že od 10. augusta začne platiť aj aktualizované znenie všeobecných obchodných podmienok. Zákazníci, ktorí so zmenami nebudú súhlasiť, budú môcť svoje predplatné ukončiť a získať späť pomernú časť zaplatenej sumy za nevyužité obdobie.
Markíza zároveň pripravila výnimku pre zákazníkov využívajúcich predplatené kupóny. Všetky kupóny Voyo maximum zakúpené do 10. augusta budú pri aktivácii automaticky prevedené na nové predplatné Voyo maximum s CANAL+ Sport. Rovnaká výhoda bude platiť aj pre 6- a 12-mesačné kupóny zakúpené po tomto dátume – športový obsah zostane ich súčasťou počas celej platnosti kupónu.

Otáznik visí nad Oneplay
FonTech.sk sa Markízy pýtal aj na ďalšie zmeny. Zaujímalo nás, či sa budú meniť technické parametre jednotlivých balíkov, napríklad kvalita streamovania alebo počet zariadení, na ktorých bude možné obsah sledovať súčasne.
Rovnako nás zaujímalo, či pripravovaná úprava predplatného súvisí s plánovanou transformáciou Voyo na službu Oneplay, ktorá už prebehla v Česku. Televízia sa k týmto otázkam zatiaľ nevyjadrila.
Voyo patrí dlhodobo medzi najsilnejšie streamovacie služby na slovenskom trhu. Presné čísla predplatiteľov za Slovensko spoločnosť nezverejňuje, no podľa odhadov trhu ide o druhú najväčšiu streamovaciu platformu u nás hneď po Netflixe. Spolu s Českom malo Voyo na konci roka 2024 približne 950-tisíc predplatiteľov.
V Česku sa Voyo v marci 2025 spojilo s internetovou televíziou O2 TV a vznikla nová platforma Oneplay, ktorá pod jednu službu združila videotéku aj živé televízne vysielanie. Skupina Markíza zatiaľ nepotvrdila, či sa rovnaký scenár pripravuje aj u nás. O možnom príchode Oneplay na slovenský trh sa však špekuluje už dlhší čas.
Čítajte viac z kategórie: Filmy & seriály
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú

Európa prekonala vlastné ciele. Nabíjačky pribúdajú rýchlejšie než elektromobily

Kedy sa Slovákovi neoplatí fotovoltika? Toto je 5 prípadov, ktoré menia návratnosť investície

RECENZIA Nenávisť internetu bola zbytočná. Najdrahší film Nolana berie dych, dokonalosť mu ale chýba

Nádej pre tisíce Slovákov. Bežný liek pomáha poraziť neznesiteľnú únavu po COVIDe

Slováci často veria, že plug-in hybrid šetrí automaticky. Prepočítali sme, kedy sa z neho stane drahá chyba
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP

MIMORIADNE: Poslanec Progresívneho Slovenska mal nehodu. Vodič skútra skončil v nemocnici
PREMIUMNevieš z neho vystúpiť: Tvoje peniaze z odvodov sa pripisujú priamo na účet dôchodcu, takto funguje prvý pilier

Finančná správa kontroluje príjmy z prenájmu bytov. Za nepriznanie dane hrozia pokuty až 30-tisíc eur

Lekári v dovolenkovej destinácii varujú rodičov pred infekciou: Deti zaplnili ambulancie s „medovými chrastami“

Silné búrky ponorili Slovensko do tmy: Vietor strhával strechy a lámal stromy, počasie chystá ďalší zlom
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Úkaz, aký sme nezažili 27 rokov. Slovensko už čoskoro čaká veľkolepé zatmenie Slnka
- EÚ láka na úsporu 60 % pri kúrení a 78 % pri jazde. Slovenská realita má však tvrdý háčik
- Ruské drony majú skrytú výhodu, ktorá komplikuje obranu. EÚ teraz udrela presne na ňu
- 16 systémov spojili v jeden. Veľká automobilka predstavila pohon, ktorý má priniesť revolúciu
- Revolučné batérie vykurujú už celý rok. Čína otestovala technológiu, ktorú chce každý výrobca áut
-
- Slováci majú dostať zadarmo nové energetické zariadenie. Môže otvoriť cestu k lacnej elektrine
- EÚ láka na úsporu 60 % pri kúrení a 78 % pri jazde. Slovenská realita má však tvrdý háčik
- Čínske automobilky sa topia v červených číslach. Nový kameň úrazu sa im môže stať osudným
- Úkaz, aký sme nezažili 27 rokov. Slovensko už čoskoro čaká veľkolepé zatmenie Slnka
- 16 systémov spojili v jeden. Veľká automobilka predstavila pohon, ktorý má priniesť revolúciu
-
- Obrovský zvrat vo Volkswagene. Autá pre kľúčový trh už nedodá zo Slovenska, zaplaví ho lacnejšou Čínou
- Slováci majú dostať zadarmo nové energetické zariadenie. Môže otvoriť cestu k lacnej elektrine
- Čínske automobilky sa topia v červených číslach. Nový kameň úrazu sa im môže stať osudným
- 16 systémov spojili v jeden. Veľká automobilka predstavila pohon, ktorý má priniesť revolúciu
- Zlý film ešte nenatočil. Christoper Nolan chystá najväčšiu vec, do akej sa kedy pustil
Mochovce sa posunuli k spusteniu 4. bloku. Reaktor je uzavretý, blíži sa prvá štiepna reakcia
Extrémne sucho sa rozšírilo na veľkú časť Slovenska. Najhoršia situácia je v týchto oblastiach
Čínske autá zaplavujú Rusko. Export sa za rok viac než zdvojnásobil
Apple na chvíľu zosadil Nvidiu. Trhy začínajú pochybovať o AI bubline
Čína vytiahla novú zbraň umelej inteligencie. Chce konkurovať ChatGPT, bude zadarmo
EÚ chce meniť emisné povolenky. Europarlament sa rozdelil, v hre sú miliardy
EÚ prekvapila. Sľubuje lacnejšie vykurovanie aj výrazné úspory pri elektromobiloch
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP

MIMORIADNE: Poslanec Progresívneho Slovenska mal nehodu. Vodič skútra skončil v nemocnici
PREMIUMNevieš z neho vystúpiť: Tvoje peniaze z odvodov sa pripisujú priamo na účet dôchodcu, takto funguje prvý pilier

Finančná správa kontroluje príjmy z prenájmu bytov. Za nepriznanie dane hrozia pokuty až 30-tisíc eur

Lekári v dovolenkovej destinácii varujú rodičov pred infekciou: Deti zaplnili ambulancie s „medovými chrastami“

