Microsoft po veľkej májovej aktualizácii, ktorá spôsobila množstvo problémov, tento týždeň priniesol aktualizáciu a opravil viacero chýb. Netrvalo však dlho a používatelia hlásia ďalší problém, ktorý sa objavil a stále nebol opravený. Tentokrát sa týka pripojenia na internet, informuje Windows Latest.

Keď sa na systémovej lište objaví žltý trojuholník, ktorý označuje nefungujúci prístup na internet, väčšine z nás napadne skontrolovať pripojenie kábla či zariadení ako router alebo switch. Ale čo ak je pripojenie k internetu v poriadku a všetko zapojené správne? S týmto problémom sa najnovšie môžeme stretnúť po májovej aktualizácii Windows 10.

Používateľ AndyJefferson na fóre Microsoft Community uviedol, že reštartoval notebook, reštartoval router a dokonca preinštaloval aj sieťový adaptér, avšak Windows hlásil stále rovnakú správu. Ďalší používateľ jeho slová potvrdil, pričom uviedol, že mu síce prehliadač fungoval správne, ale nefungovala mu aplikácia Cortana.

Je to z dôvodu, že aplikácie ako Spotify, Cortana či Microsoft Store sa pri pripájaní na servery  spoliehajú na stav internetu priamo vo Windows 10. Inými slovami, Spotify a ďalšie aplikácie nefungujú, pokiaľ je zobrazené upozornenie na nesprávne pripojenie k internetu.

Microsoft konečne uznal problém

Microsoft konečne zareagoval a pracovníci potvrdili, že existuje problém s indikátorom stavu sieťového pripojenia na zariadeniach s Windows 10 2004, ktoré ale v skutočnosti môžu prehliadať webové stránky. Ako píše HT Tech, Microsoft teda o tomto probléme vie, ale zatiaľ ho nevyriešil.

Prečítaj si tiež
Toto je 7 slávnych programov, ktoré kraľovali dobám Windowsu XP na našich počítačoch

Návod na odstránenie problému

Ako to pri Windowse býva zvykom, aj na tento problém existuje riešenie. Ak teda tento problém zastihol aj teba, týmito krokmi chybu opravíš.

 1. Do Windows vyhľadávania napíš „Registry Editor“
  Zobraziť celú galériu (3)
  Screenshot / FonTech
 2. Za slovom „Computer“ dopíš „\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NlaSvc\Parameters\Internet“ (bez úvodzoviek)
  Zobraziť celú galériu (3)
  Screenshot / FonTech
 3. Otvor „EnableActiveProbing“ dvojklikom alebo pravým tlačidlom a následne výberom „Modify“
 4. Zmeň hodnotu z „0“ na „1“
  Zobraziť celú galériu (3)
  Screenshot / FonTech

 5. Potvrď tlačidlom „OK“ a zavri editor registrov
 6. Reštartuj počítač

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom