Nemecká retailová skupina Schwarz Group, ktorá mimo iného vlastní predajne Lidl a Kaufland, sa rozhodla vstúpiť do segmentu cloudových služieb. Na európskom trhu sa tak chystajú konkurovať americkému gigantovi Amazon, informuje portál ChargedRetail.

Skupina Schwarz Group totiž nedávno odkúpila softvérovú spoločnosť Camao IDC, na ktorej základoch by chcela budovať cloudové služby určené pre maloobchodníkov tretích strán. Touto akvizíciou tak Schwarz Group získal 70 cloudových špecialistov, ktorí budú zohrávať kľúčovú úlohu pri budovaní tohoto riešenia.

Rozhodnutie odkúpiť spoločnosť Camao IDC padlo aj napriek aktuálne zúriacej kríze koronavírusu a podľa vedúceho stratégie a obchodu, Stefana Herolda, táto kríza ešte celý priebeh dokonca urýchlila. Podľa vedenia skupiny je dosť možné, že tento segment bude v budúcnosti zohrávať kľúčovú rolu v oblastí príjmov spoločnosti.

Ako informuje portál Punchline, cloudvé služby skupiny Schwarz Group by mali ťažiť najmä z toho, že budú v súlade so všetkými európskymi nariadeniami o ochrane osobných údajov. Cloudové služby Amazonu majú mnohokrát s európskymi nariadeniami problémy.

Novinky však zrejme nedokážu konkurovať Amazonu čo sa týka cien za ich využívanie, a teda rovno tu vzniká zásadný problém a potenciálne ohrozenie celého biznisu na tomto pomerne lukratívnom, no o to ťažšom trhu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom