Vlastné procesory spoločnosti Xiaomi budú predstavené v máji. Zamieria do nižšej triedy

banner-redmi3proTakmer každá veľká spoločnosť sa snaží zbaviť ťarchy v podobe veľkého množstva komponentov, ktoré poberajú od dodávateľov. Je to hlavne z toho dôvodu, aby dokázali viac kontrolovať výrobu vlastných produktov a aby ďalej neboli závislí od iných faktorov.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Tento trend sa najviac prejavuje v oblasti procesorov, do ktorej sa chystá vstúpiť aj Xiaomi. Po vzore spoločností Samsung či Huawei teda plánuje gigant vyrábať vlastné procesory s označením “Xiaomi Rifle”. S veľkou pravdepodobnosťou bude procesor predstavený v máji, čo potvrdil oficiálny partner pre komponenty. Hovorí sa tiež, že sa bude zameriavať na nižšiu až strednú triedu a nie na high-end segment. Analytici trhu tvrdia, že vlastné procesory Xiaomi ponúknu veľkú výhodu v pomere cena/výkon a prinesú lepšiu softvérovú optimalizáciu ich nových zariadení. V najbližších rokoch má nastať enormné zvýšenie dopytu po lacnejších procesoroch, čo sa bude snažiť naplno využiť nielen spoločnosť Xiaomi, ale aj Lenovo, ZTE či LG.

Xiaomi Redmi 3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


kirin-procesor-huawei

Smartfóny, smart televízory, hodinky a ďalšie inteligentné produkty, ktoré budú poháňané procesorom od Xiaomi môžu spoločnosti pomôcť zbaviť sa závislosti na výrobcoch ako Qualcomm či MediaTek, ktoré držia najväčší podiel na trhu mobilných procesorov a dodávajú ich do všetkých doposiaľ predstavených zariadení tejto čínskej spoločnosti. Spoločnosť taktiež vyvíja vlastné, nové a lacné riešenia, ktorými by chceli prilákať čo najväčší možný počet zákazníkov nižšej až strednej triedy. Vyššia konkurencia je vždy prínosom pre koncového zákazníka a veríme, že dopomôže k zníženiu cien samotných produktov.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]