V Číne sa začína veľký sviatok a k tejto príležitosti výrobca Vkworld predstavil tri nové modely, ktoré si budú hľadať cestu k svojim zákazníkom.

Čínsky výrobca si uvedomuje, že v dnešnej dobe je na trhu mnoho výrobcov a zariadení a presadiť sa tak je veľmi ťažké. V snahe osloviť čo najviac zákazníkov nevsadilo na jeden konkrétny model, ale rovno na tri. Žiadnych trhačov výkonových rekordov však nečakaj, výrobca v tomto prípade stavil skôr na dizajn a snahu odlíšiť sa od konkurencie. Výrobca Vkworld sa totižto od svojho počiatku zameriava len na cenovo dostupné zariadenia.

Vkworld Mix

Prvý smartfón sa snaží zaujať minimálnymi rámikmi okolo displeja. Jediný väčší sa nachádza na spodnej strane, kde sú zároveň umiestnené aj všetky senzory a predný 5 MPx fotoaparát.

Zariadenie poháňa štvorjadrový Mediatek MT6737 procesor v spolupráci s 2 GB operačnou pamäťou RAM. Vnútorná pamäť má veľkosť 16 GB, je tu však možnosť rozšírenia pomocou pamäťových kariet. Displej s 5,5″ uhlopriečkou, ktorý chráni odolné sklo Gorilla Glass 4, ponúka HD rozlíšenie. Na zadnej strane sa nachádza 8 MPx fotoaparát, pod ktorým je umiestnená čítačka odtlačkov prstov. Operačný systém je Android 7.0 a to všetko je poháňané 3500 mAh batériou. Poteší aj podpora našich LTE sietí a cena, ktorá je momentálne len 92 €.

Vkworld T2 Plus

Toto zariadenie by sa dalo považovať za svetový unikát, pretože ide o jeden z mála telefónov s titánovou konštrukciou. Zároveň je to skvelá voľba pre tých, čo sa chcú odlíšiť od ostatných. Vyzerá ako klasické „véčko“, no má duálny 4,2″ IPS displej s HD rozlíšením.

Smartfón beží na Androide, konkrétne vo verzii 7.0 Nougat. Procesor a pamäť je rovnaká ako v predchádzajúcom modeli. Kožený zadný kryt len pridáva na štýlovosti. Zadná strana nesie 13 MPx fotoaparát, pričom na tej prednej nájdeme 5 MPx snímač. Nechýba plná podpora LTE sietí, DualSIM a 2500 mAh batéria. Cena tohto zariadenia bude približne 200 € a predobjednávky začnú v októbri po čínskych národných dňoch.

Zapojiť sa do súťaže s Vkworld

Ak by si chcel jeden z týchto smartfónov získať, na oficiálnej stránke výrobcu prebieha súťaž, do ktorej sa môžeš zapojiť aj ty. Podmienky sú jednoduché a za pokus predsa nič nedáš.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom