Svet smartfónov víta čoraz dokonalejšie inovácie. Mnohí výrobcovia sa ale akosi nehrnú k tomu, aby zákazníkom odhalili niečo skutočne nové a nevídané. To sa netýka spoločnosti Vivo. 

Prvé správy o smartfónoch so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov sa objavili ešte na tohtoročnej konferencii MWC v Šanghaji. Tam totiž čínske Vivo odhalilo svoj prototyp s inovatívnym biometrickým spôsobom zabezpečenia od Qualcommu. Výrobca tohto snímača neskôr naznačil, že tieto pokrokové prvky sa do smartfónov začnú implementovať koncom štvrtého kvartálu. Zdá sa však, že Vivo má akosi naponáhlo, pretože z prezentácie pre zamestnancov unikli fotografie pripravovaného modelu Xplay 7.

V znamení inovácií

Jeho hlavnou doménou má byť práve zabudovaný snímač odtlačkov prstov v displeji. Nemusí tak ísť len o fámy, pretože aj na výstave v Šanghaji bol prototyp Viva založený na predchádzajúcom modeli Xplay 6. Aj napriek horšej kvalite snímok môžeme jasne vidieť spojitosť medzi dizajnom prednej steny Samsungu Galaxy Note 8 a Viva Xplay 7.

Vivo Xplay 7zdroj fotografie: Weibo

zdroj fotografii: Weibo

Nenechaj si ujsť
Revolúcia skutočne prichádza. Qualcomm zabuduje snímač odtlačkov prstov do displejov smartfónov

Odhalená bola aj podoba zadnej strany, ktorá má priniesť nie jeden, nie dva, ale hneď tri snímače. Trojica snímačov na zadnej strane môže poslúžiť aj pri využití rozšírenej reality podobne ako je tomu pri Lenove Phab 2 Pro. Vivo Xplay 7 je však zatiaľ iba nepotvrdeným projektom, ktorého existenciu o nejaký čas môže potvrdiť alebo vyvrátiť samotný výrobca. Bližšie detaily o špecifikáciách, žiaľ, nie sú známe. Súdiac podľa spomínaných inovácií by sme mali vidieť aj v zbytku výbavy ten najlepší hardvér.

zdroj fotografii: Weibo

Cenovka a dátum odhalenia taktiež neboli prezradené. Čínski výrobcovia, ktorí nie sú na svetovej scéne až tak populárni v poslednom období dokazujú, že zákazníkom majú skutočne čo ponúknuť a netreba ich vôbec podceňovať. Nemusí to byť teda smartfón od Samsungu či Apple, ktorý prinesie ako prvý zabudovaný snímač odtlačkov prstov v displeji.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú