Svet smartfónov víta čoraz dokonalejšie inovácie. Mnohí výrobcovia sa ale akosi nehrnú k tomu, aby zákazníkom odhalili niečo skutočne nové a nevídané. To sa netýka spoločnosti Vivo. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Prvé správy o smartfónoch so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov sa objavili ešte na tohtoročnej konferencii MWC v Šanghaji. Tam totiž čínske Vivo odhalilo svoj prototyp s inovatívnym biometrickým spôsobom zabezpečenia od Qualcommu. Výrobca tohto snímača neskôr naznačil, že tieto pokrokové prvky sa do smartfónov začnú implementovať koncom štvrtého kvartálu. Zdá sa však, že Vivo má akosi naponáhlo, pretože z prezentácie pre zamestnancov unikli fotografie pripravovaného modelu Xplay 7.

V znamení inovácií

Jeho hlavnou doménou má byť práve zabudovaný snímač odtlačkov prstov v displeji. Nemusí tak ísť len o fámy, pretože aj na výstave v Šanghaji bol prototyp Viva založený na predchádzajúcom modeli Xplay 6. Aj napriek horšej kvalite snímok môžeme jasne vidieť spojitosť medzi dizajnom prednej steny Samsungu Galaxy Note 8 a Viva Xplay 7.

Vivo Xplay 7zdroj fotografie: Weibo

zdroj fotografii: Weibo

Nenechaj si ujsť
Revolúcia skutočne prichádza. Qualcomm zabuduje snímač odtlačkov prstov do displejov smartfónov

Odhalená bola aj podoba zadnej strany, ktorá má priniesť nie jeden, nie dva, ale hneď tri snímače. Trojica snímačov na zadnej strane môže poslúžiť aj pri využití rozšírenej reality podobne ako je tomu pri Lenove Phab 2 Pro. Vivo Xplay 7 je však zatiaľ iba nepotvrdeným projektom, ktorého existenciu o nejaký čas môže potvrdiť alebo vyvrátiť samotný výrobca. Bližšie detaily o špecifikáciách, žiaľ, nie sú známe. Súdiac podľa spomínaných inovácií by sme mali vidieť aj v zbytku výbavy ten najlepší hardvér.

zdroj fotografii: Weibo

Cenovka a dátum odhalenia taktiež neboli prezradené. Čínski výrobcovia, ktorí nie sú na svetovej scéne až tak populárni v poslednom období dokazujú, že zákazníkom majú skutočne čo ponúknuť a netreba ich vôbec podceňovať. Nemusí to byť teda smartfón od Samsungu či Apple, ktorý prinesie ako prvý zabudovaný snímač odtlačkov prstov v displeji.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
71%
Chcem to
0%
Mám to
14%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
14%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]
 • peterpan

  staci mi uplne tato veta „Vivo Xplay 7 je však zatiaľ iba nepotvrdeným projektom, ktorého existenciu o nejaký čas môže potvrdiť alebo vyvrátiť samotný
  výrobca. Bližšie detaily o špecifikáciách, žiaľ, nie sú známe.“ a je to jasne :D kludne to moze byt len opat dalsia kacica.. ja som zas pocul a aj cital ze prvy fon so zabudovanym skenerom otlackov ma byt sharp aquos S2 http://www.gsmarena.com/sharp_aquos_s2-8797.php
  kazdopadne ak by ten vivo ozaj vysiel v blizkej dobe a mal by v sebe aspon snap 660, si ho zozeniem hoc aj z druheho konca sveta.. :) len sa pripravte na fest mastne ceny-ako je to hlavne u oppo ci vivo zvykom.. a najma pri tak prevratnej novinke..

  • Diego

   Plus, konkrétne pri vivo problémy s nekompatibilitou v našom regióne :)

   • peterpan

    co konkretneho mas na mysli, aku nekompatibiltu? myslis chybajuce LTE siete? kazdopadne so snapom 660 stale tu je oppo R11 a R11 plus.. a oppo uz ma full siete