banner-vernee-apollo-lite
Vivo je momentálne tretím najväčším výrobcom smartfónov v Číne, aspoň tak to tvrdia štatistiky z tretieho kvartálu tohto roka. Spoločnosť si zvýšila predaje o viac ako 100% a to hlavne vďaka smartfónom Vivo X7 a Vivo X7 Plus, ktoré sa predávali ako teplé rožky. Výbornou správou je, že v blízkej budúcnosti očakávame hneď tri ďalšie smartfóny od tejto čínskej spoločnosti, pričom jedným z nich bude aj nová vlajková loď Vivo Xplay 6.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Vivo Xplay 6, nástupca úspešného Vivo Xplay 5, ktorý bol predstavený začiatkom tohto roka, by mal byť oficiálne predstavený už čoskoro. Podľa posledných uniknutých fotografií bude novinka vybavená zahnutým displejom a dizajnom pripomína modely Vivo X7 a Vivo X7 Plus. Narozdiel od svojho predchodcu bude mať pod displejom umiestnené hardvérové domáce tlačidlo so zabudovaným skenerom odtlačkov prstov a po bokoch počítame s dvomi kapacitnými tlačidlami. Hanbou však ostane displej, ktorý má po okrajoch širšie čierne rámiky a smartfón tak nepôsobí najlepším dojmom.

Ak boli aj predchádzajúce úniky informácií správne, Vivo Xplay 6 by mal pod kapotou ukrývať nadupaný čipset od Qualcommu, Snapdragon 821, spolu s grafickým čipom Adreno 530. Obrovská 6 GB RAM v kombinácii so 128 GB úložiskom určite potešia a čerešničkou na torte by mala byť až 4000 mAh batéria. Zariadenie sa má začať predávať s už predinštalovanou nadstavbou Funtouch OS 3.0, ktorá bude postavená na Androide 6.0 Marshmallow. Veľkosť displeja je zatiaľ neznámou a predpoklady hovoria buď o 5.43-palcovom displeji, ktorým disponoval jeho predchodca, alebo o niečo väčšom 5.5-palcovom displeji. Oficiálne predstavenie očakávame koncom novembra, pričom dostupnosť na trhu sa odhaduje na december. O cene zatiaľ nevieme žiadne presnejšie informácie.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
100%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Jakub Duchoň
Som veľkým fanúšikom smartfónov a IT technológií, mimo toho rád cestujem, čítam knihy a počúvam dobrú hudbu. Najviac zo všetkého však milujem futbal, ktorému sa venujem už 12 rokov.