banner-vernee-apollo-lite
Vivo je momentálne tretím najväčším výrobcom smartfónov v Číne, aspoň tak to tvrdia štatistiky z tretieho kvartálu tohto roka. Spoločnosť si zvýšila predaje o viac ako 100% a to hlavne vďaka smartfónom Vivo X7 a Vivo X7 Plus, ktoré sa predávali ako teplé rožky. Výbornou správou je, že v blízkej budúcnosti očakávame hneď tri ďalšie smartfóny od tejto čínskej spoločnosti, pričom jedným z nich bude aj nová vlajková loď Vivo Xplay 6.

Vivo Xplay 6, nástupca úspešného Vivo Xplay 5, ktorý bol predstavený začiatkom tohto roka, by mal byť oficiálne predstavený už čoskoro. Podľa posledných uniknutých fotografií bude novinka vybavená zahnutým displejom a dizajnom pripomína modely Vivo X7 a Vivo X7 Plus. Narozdiel od svojho predchodcu bude mať pod displejom umiestnené hardvérové domáce tlačidlo so zabudovaným skenerom odtlačkov prstov a po bokoch počítame s dvomi kapacitnými tlačidlami. Hanbou však ostane displej, ktorý má po okrajoch širšie čierne rámiky a smartfón tak nepôsobí najlepším dojmom.

Ak boli aj predchádzajúce úniky informácií správne, Vivo Xplay 6 by mal pod kapotou ukrývať nadupaný čipset od Qualcommu, Snapdragon 821, spolu s grafickým čipom Adreno 530. Obrovská 6 GB RAM v kombinácii so 128 GB úložiskom určite potešia a čerešničkou na torte by mala byť až 4000 mAh batéria. Zariadenie sa má začať predávať s už predinštalovanou nadstavbou Funtouch OS 3.0, ktorá bude postavená na Androide 6.0 Marshmallow. Veľkosť displeja je zatiaľ neznámou a predpoklady hovoria buď o 5.43-palcovom displeji, ktorým disponoval jeho predchodca, alebo o niečo väčšom 5.5-palcovom displeji. Oficiálne predstavenie očakávame koncom novembra, pričom dostupnosť na trhu sa odhaduje na december. O cene zatiaľ nevieme žiadne presnejšie informácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP