banner-mi5s-plus
Duálne fotoaparáty používané v smartfónoch zažívajú skutočne veľký rozmach. Doteraz sme ich mohli vídavať výhradne na zadnej strane smartfónov. Spoločnosť Vivo však mení pravidlá, keďže dvojica chystaných zariadení má ponúknuť netradičné umiestnenie duálneho fotoaparátu. Smartfóny Vivo X9 a Vivo X9 Plus totižto ponesú dvojicu snímačov nad svojím displejom.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Kým hlavné fotoaparáty umiestňované na zadných stranách zaznamenávajú vskutku solídne pokroky, predné selfie snímače značne stagnujú. Pre väčšinu svetových výrobcov je selfie fotoaparát nedôležitý, nakoľko slúži len na videohovory, poprípade vytvorenie fotiek, ktoré jednoducho nepotrebujú mať vysokú kvalitu. Vivo si však myslí pravý opak, čo potvrdzuje nedávno uverejnený teaser spolu s vyjadrením spoločnosti. Pútač láka na predstavenie najnovších dvoch pripravovaných modelov, ktoré ponúknu  vynikajúce fotografické parametre. Vyplýva z neho, že zadná strana smartfónov Vivo X9 a X9 Plus ponesie 20 MPx snímač Sony IMX376 doplnený o sekundárny 8 MPx snímač, ktorý sa postará o nastavenie hĺbky ostrosti.

Xiaomi Mi5S Plus môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

vivo-x9-dual-front-imx376

Tú bude možné korigovať aj v selfie režime, nakoľko spoločnosť potvrdila, že fotografie z prednej kamery budú takisto disponovať luxusným bokeh efektom. Táto správa isto poteší všetkých selfie nadšencov, keďže budú môcť zhotovovať fotografie nevídanej kvality. Konkrétne rozlíšenie tejto dvojice fotoaparátov však, nanešťastie, odhalené nebolo a tak si na túto informáciu budeme musieť ešte nejaký ten čas počkať. Rovnako nie sú známe ani parametre, no s veľkou pravdepodobnosťou budú zariadenia disponovať procesorom Snapdragon 653 od amerického Qualcommu. Oficiálne predstavenie noviniek spolu s nadchádzajúcou vlajkovou loďou spoločnosti, Vivo XPlay 6, sa očakáva 17. novembra.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
71%
Chcem to
0%
Mám to
29%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]