Spoločnosť Vivo nie je vo svete smartfónov žiadnym nováčikom a rozhodne sa nebojí so svojimi smartfónmi experimentovať. Vivo tentoraz ukázal svetu koncept s názvom Apex, ktorý ukazuje ako bude vyzerať budúcnosť smartfónov.

Čínska spoločnosť Vivo je známa tým, že sa nebojí experimentovať v oblasti smartfónov. Príkladom môže byť aj smartfón Vivo X20 Plus UD, ktorý obsahuje snímač odtlačkov prstov zabudovaný pod displejom. Vivo však posunul budúcnosť smartfónov svojím konceptom Apex na úplne novú úroveň v oblasti technológii a aj dizajnu.

Senzor schopný prečítať odtlačok prsta kdekoľvek v spodnej polovici displeja

Výskum v spolupráci so spoločnosťou Synaptics je v prípade smartfónu Vivo X20 Plus UD vo fáze 3, kedy je senzor umiestnený pod displejom na konkrétnom mieste. Fáza 4 by však mala implementovať senzor schopný prečítať otlačok prstu kdekoľvek na obrazovke. Spomínaný koncept Apex je približne vo fáze 3.5, čo znamená, že smartfón je schopný prečítať odtlačok prsta kdekoľvek v spodnej polovici displeja.

Výsuvný selfie fotoaparát a displej generujúci zvuk

Apex však nie je žiadnym konceptom zobrazeným len na videu. Vivo tento koncept reálne vyrobil a ukáže ho aj na aktuálne prebiehajúcej výstave MWC. Najzaujímavejšou inováciou je však konečne úplne bezrámikový dizajn. Ten Vivo docielil tak, že predný selfie fotoaparát je výsuvný. Všetky dôležité senzory sú ukryté pod displejom, ktorý mimochodom dokáže vibráciou celej svojej plochy generovať zvuk za pomoci technológie Screen SoudCasting.

Bezrámikový koncept s pomerom displeja k telu smartfónu na hranici 98%

Vivo Apex tak napriek úplne minimálnym rámikom ponúka pomer displeja k telu smartfónu na hranici úžasných 98 %. Tento koncept si mali možnosť vyskúšať aj redaktori z portálu Android Authority. Z ich skúsenosti bol zvuk vydávaný samotným displejom vskutku čistý a hlasitý. Apex dokáže zvuk displeja prispôsobiť tak, že v prípade hovoru počuť volajúceho čisto a jasne, zatiaľ čo vedľa stojaca osoba tvoj hovor nepočuje. Smartfón ma však ešte svoje muchy ako napríklad v prípade skenera odtlačkov prstov. Ide však o koncept, ktorý nie je určený na trh, ale má ukázať akým smerom sa budú smartfóny v budúcnosti uberať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom