Spoločnosť Viking Technology v uplynulých dňoch začala predávať svoje nové SSD disky s obrovskými kapacitami. Tie sú však určené hlavne pre datacentrá.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Spoločnosť Viking Technology začala predávať vysokokapacitné SSD disky zo série UHC (Ultra High Capacity) Silo SSD, ktoré využívajú technológiu MLC NAND od spoločnosti SK Hynix. Tie poskytujú neuveriteľné kapacity 25 a 50 TB. Práve v prípade 50 TB SSD disku je potrebné poznamenať, že ide zatiaľ o jediné SSD na trhu s takto masívnou kapacitou. Hoci Seagate vlani ukázal svoj prototyp 3,5-palcového SSD disku s kapacitou 60 TB, stále sa neobjavil na trhu. Disky sú určené hlavne pre dátové centrá.

SSD disky
zdroj fotografie: Vikings Technology

Nové SSD disky sú konštruované s ohľadom na energetickú účinnosť. Spotreba diskov v nečinnosti je nižšia ako 10 W a spotreba energie pri  záťaži je len 16 W … nie zlé na 50 TB SSD. Výrobca tvrdí, že disky využívajú 6 GB/s SAS rozhranie a majú maximálnu sekvenčnú rýchlosť čítania 500 MB/s a zápisu 350 MB/s.

Viking Technology taktiež udáva, že disky poskytujú 60 000 IOPS pre náhodné čítanie a 15 000 IOPS pre náhodný zápis. Ceny týchto diskov však doposiaľ neboli zverejnené. Napriek tomu, že kapacita diskov je obrovská, rýchlosti pre čítanie a zápis nie sú práve najvyššie. Je však potrebné povedať, že vzhľadom na energetickú účinnosť sú prinajmenšom dostačujúce.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.