Spoločnosť Viking Technology v uplynulých dňoch začala predávať svoje nové SSD disky s obrovskými kapacitami. Tie sú však určené hlavne pre datacentrá.

Spoločnosť Viking Technology začala predávať vysokokapacitné SSD disky zo série UHC (Ultra High Capacity) Silo SSD, ktoré využívajú technológiu MLC NAND od spoločnosti SK Hynix. Tie poskytujú neuveriteľné kapacity 25 a 50 TB. Práve v prípade 50 TB SSD disku je potrebné poznamenať, že ide zatiaľ o jediné SSD na trhu s takto masívnou kapacitou. Hoci Seagate vlani ukázal svoj prototyp 3,5-palcového SSD disku s kapacitou 60 TB, stále sa neobjavil na trhu. Disky sú určené hlavne pre dátové centrá.

SSD disky
zdroj fotografie: Vikings Technology

Nové SSD disky sú konštruované s ohľadom na energetickú účinnosť. Spotreba diskov v nečinnosti je nižšia ako 10 W a spotreba energie pri  záťaži je len 16 W … nie zlé na 50 TB SSD. Výrobca tvrdí, že disky využívajú 6 GB/s SAS rozhranie a majú maximálnu sekvenčnú rýchlosť čítania 500 MB/s a zápisu 350 MB/s.

Viking Technology taktiež udáva, že disky poskytujú 60 000 IOPS pre náhodné čítanie a 15 000 IOPS pre náhodný zápis. Ceny týchto diskov však doposiaľ neboli zverejnené. Napriek tomu, že kapacita diskov je obrovská, rýchlosti pre čítanie a zápis nie sú práve najvyššie. Je však potrebné povedať, že vzhľadom na energetickú účinnosť sú prinajmenšom dostačujúce.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom