Čínsky výrobca smartfónov Vernee nedávno potešil všetkých priaznivcov štýlových smartfónov s modelom s decentným výkonom a cenovkou, za ktorú si ho môže dovoliť takmer každý. Takéto je Vernee M5.

Smartfón sa prezentuje štýlovým dizajnom a hrúbkou iba 6.9 milimetra. Jednoduchá konštrukcia integruje osemjadrový procesor MediaTek MT6750 s ôsmimi jadrami na maximálnej frekvencii 1.5 GHz, 4 GB pamäť RAM a 32 GB alebo 64 GB úložisko. Nechýba ani možnosť rozšírenia pamäťovou kartou o ďalších najviac 128 GB. Tento hardvér toho ale zvládne omnoho viac, než sa na prvé počutie môže zdať.

Plynulý chod systému aj hier

Vernee najnovšie zverejnilo video, v ktorom ukazuje chod hry Arena of valor na Vernee M5. Ako môžeš vidieť, hra beží naozaj veľmi plynulo, rovnako ako aj na omnoho drahších vlajkových lodiach. Smartfón sa navyše ani pri hraní náročnejších hier neprehrieva a nespotrebúva nadmerné množstvo energie. Všetko je to možné vďaka poctivej optimalizácii systému. Tým je Android 7.0 Nougat a nadstavba VOS, ktorá je zameraná na plynulosť a bezpečnosť. Optimalizácia je podľa výrobcu tak dobrá, že Vernee M5 so 4 GB RAMkou sa vyrovná iným smartfónom s väčšou 6 GB pamäťou.

3300 mAh batéria v tenkom tele

Do iba 6.9-milimetrovej konštrukcie sa výrobcovi podarilo natlačiť slušnú 3300 mAh batériu. V kombinácii s úsporným procesorom a dobrou optimalizáciou by mala udržať zariadenie v prevádzke 13 hodín pri pozeraní videí a 240 hodín v pohotovostnom režime.

Kúpiť Vernee M5 za 100 € bez DPH
4 GB RAM a 64 GB pamäť

Pokiaľ ťa teda tento smartfón zaujal, môžeš si ho objednať z e-shopu Gearbest za perfektných 100 €. Pri zvolení dopravy „EU Express“ za 8 € ti navyše bude dodaný bez potreby platby DPH. Aktuálne tak ide o jeden z najlepších smartfónov do 100 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom