Apokalyptický seriál The Last of Us, ktorý patrí k najočakávanejším televíznym novinkám budúceho roka, práve dostal čerstvý trailer, ktorý poskytuje doposiaľ najlepší pohľad na zdecimovanú Zem a zvyšky ľudskej civilizácie.

Je postavený na hernom fenoméne

The Last of Us je inšpirovaný rovnomennou videohrou, ktorá sa zatiaľ dočkala dvoch častí a patrí k najoceňovanejším v hernom priemysle. Sleduje príbeh zatvrdnutého pašeráka Joela, ktorý musí vo svete zdevastovanom neznámou chorobou dopraviť mladú Ellie mimo karanténnej oblasti. Veci však nejdú podľa plánu a nepravdepodobná dvojica dobrodruhov musí sama čeliť nebezpečným nástrahám.

Nový trailer konečne ukazuje nebezpečenstvá, ktorým budú Joel a Ellie na ceste čeliť. Nepatria k nim len zmutovaní ľudia, známi ako clickeri, ale tiež nebezpečné klany, ktoré súperia o teritóriá a neštítia sa brutálneho násilia.

Hlavné úlohy vo filme zastane Pedro Pascal, známy napríklad zo seriálu Narcos, Mandalorian či z komiksového veľkofilmu Wonder Woman 1984 , kde stvárnil hlavného záporáka.

Dospievajúcu Ellie, ktorá v apokalyptickom seriáli predstavuje kľúč v boji proti nákaze, zastane 19-ročná Bella Ramsey, ktorá o sebe dala vedieť menšou, no nezabudnuteľnou úlohou Lady Lyanny Mormont v seriáli Hra o tróny.

Príde už o mesiac

HBO na svojom seriáli nešetrí a každá epizóda má službu vyjsť približne na 8 až 10 miliónov dolárov. Všetko dôležité o očakávanej novinke nájdeš aj v samostatnom článku.

Novinku v úlohe showrunnerov zastrešia Craig Mazin a Neil Druckmann. Mazin má na konte excelentný seriálový počin Černobyl, ktorý natočil rovnako pre HBO, Druckmann je pre zmenu kľúčová postava stojaca za vytvorením dnes už kultovej hernej predlohy.

Tvorcovia potvrdili, že prvá séria pokryje všetky kľúčové udalosti prvej hry The Last of Us, avizovali tiež, že aj keď si z hry zobrali naozaj veľa, miestami sa seriál od predlohy bude odkláňať. Štart prvej 9-dielnej série je na HBO naplánovaný na 15. januára.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP