S blížiacim sa dátumom predstavenia nových iPhonov je čoraz viac pravdepodobné, že výročný model nepríde s konvenčným snímačom odtlačkov prstov. Ten bude zrejme úplne absentovať a nahradí ho Face ID, teda odomknutie tvárou. 

Spolu s novými iPhonmi sa dočkáme aj operačného systému iOS 11, ktorý je zatiaľ dostupný iba na testovanie pre vývojárov. Jeden z nich nahliadol do uniknutej verzie Gold Master a prišiel k zaujímavému objavu. Podarilo sa mu totiž prísť na to, ako bude prebiehať registrovanie tváre. Používateľ najskôr bude musieť predným fotoaparátom nasnímať svoju tvár z rôznych uhlov podľa znázornenej animácie. Táto funkcia má byť pomerne bezpečná a zhodu tváre má nájsť už za milióntinu sekundy.

Apple iPhone 7 Plus môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Veľký podiel na tom má odkúpenie spoločnosti RealFace, ktorá je priam expertom na rozpoznávanie tváre. Softvér si vytvorí akúsi 3D mapu tváre používateľa z viacerých uhlov, vďaka čomu je rozpoznávanie precízne presné a hlavne bezpečné. Technológia by dokonca mala byť schopná zamedziť odomknutiu smartfónu, pokiaľ sa o to pokúsi používateľova dvojička, prípadne niekto s fotografiou.

Nenechaj si ujsť
Obrovská nádielka nových informácií o iPhone 8: Nakoniec úplne iný názov, zmeny v iOS 11 a nové Air Pods k tomu

Okrem samotného odomykania smartfónu ale bude FaceID slúžiť na všetky ostatné účely, na ktoré doteraz slúžilo Touch ID. Ide teda napríklad aj o overovanie platieb pre Apple Pay. Táto vymoženosť sa pravdepodobne stala plánom B potom, čo sa Apple nepodarilo umiestniť snímač odtlačkov prstov pod displej. Bude ti chýbať tradičná vlastnosť iPhonov v podobe Touch ID?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom