S blížiacim sa dátumom predstavenia nových iPhonov je čoraz viac pravdepodobné, že výročný model nepríde s konvenčným snímačom odtlačkov prstov. Ten bude zrejme úplne absentovať a nahradí ho Face ID, teda odomknutie tvárou. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Spolu s novými iPhonmi sa dočkáme aj operačného systému iOS 11, ktorý je zatiaľ dostupný iba na testovanie pre vývojárov. Jeden z nich nahliadol do uniknutej verzie Gold Master a prišiel k zaujímavému objavu. Podarilo sa mu totiž prísť na to, ako bude prebiehať registrovanie tváre. Používateľ najskôr bude musieť predným fotoaparátom nasnímať svoju tvár z rôznych uhlov podľa znázornenej animácie. Táto funkcia má byť pomerne bezpečná a zhodu tváre má nájsť už za milióntinu sekundy.

Apple iPhone 7 Plus môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Veľký podiel na tom má odkúpenie spoločnosti RealFace, ktorá je priam expertom na rozpoznávanie tváre. Softvér si vytvorí akúsi 3D mapu tváre používateľa z viacerých uhlov, vďaka čomu je rozpoznávanie precízne presné a hlavne bezpečné. Technológia by dokonca mala byť schopná zamedziť odomknutiu smartfónu, pokiaľ sa o to pokúsi používateľova dvojička, prípadne niekto s fotografiou.

Nenechaj si ujsť
Obrovská nádielka nových informácií o iPhone 8: Nakoniec úplne iný názov, zmeny v iOS 11 a nové Air Pods k tomu

Okrem samotného odomykania smartfónu ale bude FaceID slúžiť na všetky ostatné účely, na ktoré doteraz slúžilo Touch ID. Ide teda napríklad aj o overovanie platieb pre Apple Pay. Táto vymoženosť sa pravdepodobne stala plánom B potom, čo sa Apple nepodarilo umiestniť snímač odtlačkov prstov pod displej. Bude ti chýbať tradičná vlastnosť iPhonov v podobe Touch ID?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
4%
Páči sa mi to
29%
Chcem to
0%
Mám to
4%
Nepáči sa mi to
54%
Neznášam to
11%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.