Mercedes EQS je revolučný elektromobil hneď v niekoľkých ohľadoch. Jednou z najúchvatnejších vecí tohto luxusného elektromobilu je až 141-centimetrová prístrojová doska Hyperscreen, ktorá integruje trojicu displejov osadených v jednom celistvom paneli. Po západe Slnka tak interiér nového EQS rozohrá vizuálnu symfóniu, z ktorej ti padne sánka.

Hyperobrazovku MBUX tvorí trojica displejov, ktoré utvárajú celistvý zakrivený panel so šírkou 141 cm, pričom jeho celková plocha je situovaná na takmer 2500 cm2.

Displej pre pasažiera, ako aj stredový displej, sú založené na technológii OLED a aby bol celý systém maximálne plynulý, pobeží na hardvéri, ktorého základom je 8-jadrový procesor a až 24 GB operačnej pamäte RAM. Ak sa na mieste pasažiera nenachádza žiadna osoba, displej sa jednoducho zmení na digitálnu dekoratívnu časť.

VIDEO O HYPERSCREEN:

Celý efekt dotvára špičkové náladové osvetlenie. Pás pozdĺž prístrojovej dosky je tvorený 190 LED svetlami, nechýba podsvietenie výduchov klimatizácie či dokonca podsvietenie predných sedadiel.

LED svetlá dokážu vytvárať rôzne svetelné efekty. Napríklad pri zmene teploty prejde červený, respektíve modrý pásik pozdĺž celým kokpitom auta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP