banner-galaxy-a3-a5Vertu po dlhšej dobe opäť ohúrilo svet predstavením nového luxusného smartfónu. Ten kombinuje tie najhodnotnejšie materiály s výkonnými špecifikáciami a pre spoločnosť typickým dizajnom. Novinka patriaca pod modelovú radu Constellation sa však dostane do rúk len hŕstke vyvolených.

Na vysokej cenovke sa podieľa výhradne ručná výroba či už spomínané hodnotné materiály, ako pravá talianska koža či eloxovaný hliník. Táto dvojica prémiových materiálov obopína celú konštrukciu zariadenia až na jeho prednú stranu, ktorá je krytá zafírovým sklom šiestej generácie. Najväčší podiel na cene však nesie, ako inak, samotná značka, ktorá je doslova synonymom luxusu. Donedávna boli smartfóny od Vertu po hardvérovej stránke značne zaostalé, čo sa, našťastie, zmenilo. Dokazuje to aj táto horúca novinka vybavená 5,5-palcovým 2K AMOLED displejom či stereo reproduktormi umiestnenými na prednej strane. O dokonalý zvuk sa ďalej stará aj technológia Dolby Digital Plus.

vertuconstellationwalnutzdroj fotografie: Phonedog

Novinka nezaostáva ani po stránke výkonu, nakoľko ponúka 4-jadrový Kryo procesor Snapdragon 820, 4 GB RAM pamäte, ale aj 128 GB interného úložiska. Bezproblémové hranie graficky najnáročnejších hier zabezpečí akcelerátor Adreno 530. Na fotografovanie poslúži 12 MPx hlavný fotoaparát, ktorý dokáže nahrávať 4K video. Vo výbave nechýba ani NFC či reverzibilný konektor USB Type-C, ktorý zabezpečuje nabíjanie. To je však možné riešiť aj bezdrôtovo vďaka podpore štandardu bezdrôtového nabíjania. O napájanie celého zariadenia sa stará skôr priemerná 3220 mAh batéria.

gsmarena_001zdroj fotografie: GsmArena

Po softvérovej stránke sa dostalo na systém Android 6.0.1 Marshmallow, pričom o aktualizácii na novšiu verziu zatiaľ nepadla žiadna zmienka. Treba si ale uvedomiť, že zákazníci tejto spoločnosti sa o aktualizácie zariadení príliš nestarajú. Ide najmä o ľudí, ktorí si potrpia na luxus v každom smere a ich smartfón tak spĺňa prevažne reprezentatívne účely. Najlepšie to dokazuje služba s názvom Vertu Concierge, ktorá sa stará o maximálne pohodlie zákazníkov a splní im takmer všetky priania. Táto dizajnovo prešpikovaná novinka sa začne predávať v špecializovaných butikoch výrobcu už v polovici februára za zatiaľ nešpecifikovanú cenu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú