Čínsky výrobca smartfónov Vernee má za sebou úspešný rok, počas ktorého predstavil okolo 10 nových smartfónov. Vo svojej rýchlosti neprestáva poľavovať a už teraz predstavuje horúcu novinku.

Novým modelom sa Vernee približuje k aktuálnemu trendu bezrámikových mobilov s 18:9 širokouhlým displejom. Dôraz sa kládol predovšetkým na výbavu, čo sa prejavilo aj na hrúbke kovového tela, ktoré dosahuje až 10 mm. Hrany a rohy Vernee X sú jemne zaoblené pre lepšie držanie v ruke. Na prednej strane sa nachádza 6-palcový displej s rozlíšením FullHD+ a 2,5 D zakrivením. Aby bolo dosiahnuté čo najefektívnejšie využitie prednej plochy, došlo k nahradeniu kapacitných tlačidiel softvérovými, ktoré je navyše možné schovať. Displej vďaka tomu tvorí až 83,8 % prednej strany.

Notifikačná dióda i selfie blesk

Nad displejom je vo veľmi tenkom rámiku umiestnená notifikačná dióda, LED blesk a dvojica duálnych fotoaparátov so snímačmi 13 MPx a 5 MPx s clonovým číslom f/2.2. Hlavný fotoaparát ponúka rozlíšenie 16 MPx a doplnkový snímač pre určenie hĺbky si vystačí opäť s 5 MPx rozlíšením pri clone f/2.0. V prípade záznamu videa dosahuje výsledné rozlíšenie 1080p pri 30 snímkoch za sekundu.

Nepozná, čo je nedostatok pamäte

Výpočtový výkon smartfónu Vernee X dodáva 8-jadrový čipset Mediatek Helio P23 určený pre zariadenia strednej triedy. Jeho vlastnosťou je optimálna úspora energie pri zachovaní slušného výkonu pod taktom až 2,3 GHz. Multitasking bez kompromisov garantuje 6 GB operačnej pamäte RAM. Či už plánuješ uchovávať v mobile celý rodinný album alebo niekoľko playlistov obľúbených hitov, vďaka 128 GB internému úložisku ťa pri tom nebude nič obmedzovať. Ak nepotrebuješ až toľko miesta, môžeš siahnuť po verzii so 4 GB RAM a 64 GB interným úložiskom.

Android 8.1 už čoskoro

Vernee X ponúka mierne upravené rozhranie VOS 1.0 založenom na operačnom systéme Android 7.1 s garanciou aktualizácie na Android 8.1. Bonusovou funkciou je schopnosť odomknutia pomocou tváre alebo čítačky odtlačkov prstov na zadnej strane zariadenia. Vysokorýchlostný prenos dát až 5 Gbps zabezpečuje rozhranie USB typu C s podporou OTG.

Dvojnásobná batéria pre dvojnásobný výkon

Nechýba ani podpora rozhrania Bluetooth 4.0, WiFi, GPS s GLONASS či plného slovenského LTE. Kompenzáciou veľkých rozmerov zariadenia je  nadštandardná 6200 mAh batéria, ktorá podľa slov výrobcu vydrží na 4 dni bežného používania alebo 64 dní v režime stand-by. K dispozícii sú 2 farebné verzie v modrej a čiernej farbe. Výsledná cena v prípade verzie s 6 GB RAM a 128 GB interného úložiska je primeraných v bleskovom výpredaji 211 € až do nedele. Ak ti príde cena príliš vysoká, v predpredaji na officiálnom Vernee Aliexpress obchode sa objavila verzia s 4 GB RAM a 64 GB interného úložiska za 166 €.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom