Mnoho čínskych výrobcov si uvedomuje, že nie všetci zákazníci bažia po neprekonateľnom výkone alebo špičkovom fotoaparáte. Aj medzi nami sa určite nájdu takí jedinci, ktorých zaujíma skôr výdrž batérie. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Posledné roky sme mohli vidieť množstvo smartfónov s nadpriemernými kapacitami batérií, no iba máloktorý výrobca ide až do extrémnych čísiel. Vernee sa ale veľkých batérií vôbec nebojí a predstavil ďalšie monštrum, ktoré kladie dôraz na výdrž batérie. Volá sa Thor Plus a jedná sa o brata staršieho modelu Thor. Verzia Plus prináša okrem pozmeneného dizajnu aj mnoho ďalších vítaných vylepšení. Budúci majiteľ smartfónu bude mať dočinenia s 5.5-palcovým Super AMOLED displejom a menším rozlíšením 1280 x 720 pixelov.

vernee thor plus

zdroj fotografie: Vernee

Po výkonovej stránke bol použitý iba nevyhnutný základ. Mozgom zariadenia je teda osemjadrový procesor MediaTek MT6753 na maximálnej frekvencii 1.3 GHz. Po kapotou tiež nájdeme slušnú 3 GB pamäť RAM a 32 GB internú pamäť. Pokiaľ by sa niekomu úložisko málilo, môže si ho rozšíriť microSD kartou do 128 GB. Operačným systémom je starší Android 7.0 Nougat, no Vernee ho prekrylo svojou efektívnou nadstavbou VOS.

Pri fotoaparátoch sa žiadne zázraky nekonajú a na zadnej strane nájdeme typický 13 MPx snímač s clonou f/2.0. Na svoje si prídu aj milovníci selfie fotografií, keďže pre tých si výrobca pripravil 8 MPx snímač s rovnakou clonou a režimami skrášlenia. Výbava možno zatiaľ neznie až tak prekvapivo, no to najlepšie prichádza až teraz. Výrobcovi sa totiž podarilo do pomerne tenkej konštrukcie (7,9 mm) a prijateľnej hmotnosti (189 g) vtesnať neuveriteľný 6200 mAh akumulátor. Keďže takáto batéria by za normálnych okolností potrebovala na plné nabitie niekoľko hodín, Vernee k nej implementovalo aj 18W rýchlonabíjaciu technológiu Pump Express 2.0. Tá batériu dokáže plne nabiť už za 90 minút!

vernee thor plus

zdroj fotografie: Vernee

Kúpiť Vernee Thor Plus za 110 €
6200 mAh batéria / žiadne DPH!

Dostalo sa aj na DualSIM funkcionalitu, snímač odtlačkov na prednom domovskom tlačidle a plnú LTE konektivitu. Je teda evidentné, že Vernee svojím modelom Thor Plus útočí najmä na používateľov, sa neobzerajú po špičkovom výkone, ale chcú menej časté nabíjanie smartfónu. Vďaka použitiu extrémne veľkej batérie a nízko-nákladovému hardvéru sa výrobcovi podarilo nastaviť cenovku až prekvapivo nízko. Na začiatok predaja navyše spustil špeciálnu akciu, ktorá potrvá do 27. augusta.

vernee thor plus

zdroj fotografie: Vernee

Počas nej bude smartfón dostupný v eshope GearBest za vynikajúcich 110 €. Nechýba ani žiadané dodanie bez DPH, ktoré vychádza iba na 6,93 €. Za niečo cez 117 € teda získaš smartfón so Super AMOLED displejom, nadprirodzene veľkou batériou a pekelne rýchlym nabíjaním. Hotový sen pre maniakov, ktorí na smartfónoch trávia niekoľko hodín denne.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
29%
Páči sa mi to
29%
Chcem to
14%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
14%
Neznášam to
14%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.