Nebolo to až tak dávno, kedy dnes už pomerne známa spoločnosť Vernee predstavila svoj vôbec prvý smartfón. Ten dostal pomenovanie po najmocnejšom a zároveň najznámejšom germánskom bohovi, pričom si ho zamilovali veľké masy ľudí z celého sveta.

Nebolo teda veľkým prekvapením, keď mladá čínska spoločnosť niekoľko týždňov dozadu oficiálne odhalila nástupcu tohto obľúbeného modelu. Ten bol opäť pomenovaný po bohovi hromu a blesku, avšak tentoraz sa do jeho názvu pritrafilo aj písmeno E. Celý názov novinky teda znie Vernee Thor E. Okrem hry s písmenkami sa však výrobca zahral aj s konštrukciou, dizajnom a použitými komponentami. Nie je veľkým tajomstvom, že starší Thor od spoločnosti Vernee veľa krásy nepobral. Jeho mladší súrodenec však, našťastie, tento nedostatok nezdieľa a vyzerá viac než dobre. Jednotný minimalistický dizajn umocňuje prémiový hliník, ktorý prekrýva takmer celý smartfón kolom dokola.

zdroj fotografie: Vernee

Na prednej strane ale tento na dotyk chladivý materiál strieda tvrdené sklo, ktoré chráni nielen 5-palcový HD displej, ale aj 5 MPx selfie kameru či trojicu navigačných tlačidiel umiestnenú pod zobrazovacím panelom. Už spomínaná zadná hliníková strana nesie skener odtlačkov prstov, logo výrobcu, ale aj hlavný 13 MPx fotoaparát spolu s prisvetlovacím LED bleskom. Zrejme ťa však neprekvapí, že je oveľa zaujímavejšie to, čo sa nachádza pod kapotou tohto zaujímavého prístroja. Dostal sa pod ňu 8-jadrový procesor MT6753 od spoločnosti MediaTek, ktorý spolupracuje s akcelerátorom Mali-T720 MP3.

zdroj fotografie: Vernee

Kúpiť Vernee Thor E za 103 €

Táto dvojica zvláda bez ťažkostí aj náročnejšie hry a operácie. Okrem toho padnú vhod aj 3 GB pamäte RAM a rovnako poteší 16 GB interné úložisko. To je možné rozšíriť vďaka hybridnému DualSIM slotu o ďalších 128 GB dát. Samozrejmosťou pri smartfónoch od Vernee je podpora LTE pásma B20, no najväčšou čerešničkou na torte je bez pochýb kapacita batérie. Tá totižto dostala do vienka až 5020 mAh. Vďaka nej dokáže Vernee Thor E na jediné nabitie ponúknuť až trojdňovú výdrž. Toto všetko implementované v 8,2 mm hrubom tele beží na systéme Android 7.0 Nougat. Aby toho nebolo málo, cena novinky od spoločnosti Vernee je viac než priaznivá, pričom si ju môžeš kúpiť už za 103 €. Zabúdať by si však nemal na prípadné colné poplatky, ktoré by ťa mohli vyjsť na 20 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom