Ak si už niekedy hľadal smartfón s dobrou výbavou a nízkou cenou, tak si už zaručene počul o čínskej spoločnosti Xiaomi. Tá sa po celom svete preslávila vysokokvalitnými zariadeniami, ktoré ponúkajú veľa muziky za málo peňazí. Len málokto však vie, že tohto pomyselného kráľa lacných telefónov pomaly, ale isto dobieha ďalší, nemenej zaujímavý výrobca.

Ten nesie názov Vernee a vo svojom portfóliu skrýva hneď viacero smartfónov, ktoré vyššie uvedený výrok potvrdzujú. Nepochybne najviac ťa však o jeho pravdivosti presvedčí model Thor E. Ponúka totiž kvalitnú hliníkovú konštrukciu, ktorá je vyrábaná pomocou počítačom ridených CNC fréz. Tie sa okrem iného postarali aj o pohľadný dizajn, ktorý rozhodne neurazí. Zadná strana nesie skener odtlačkov prstov, hlavný fotoaparát, ktorý zvláda vytvárať najviac 13 MPx zábery, prisvetlovací LED blesk, ale aj logo výrobcu či otvor hlasitého reproduktora.

zdroj fotografie: Vernee

Kúpiť Vernee Thor E z EU skladu za 110 €

Naopak prednú stranu zdobí 5-palcový HD displej prekrytý odolným sklom s efektným 2.5D zaoblením hrán. Toto sklo ďalej prekrýva aj prednú 5 MPx kameru a trojicu senzorových tlačidiel uložených priamo pod zobrazovacím panelom. V útrobách tlčie 8-jadrový procesor MediaTek MT6753, ktorý spolupracuje s 3 GB pamäte RAM, 16 GB interným úložiskom a grafickou jednotkou Mali-T720 MP3. Táto výbava sa tak stará o dostatok výkonu na hranie aj mierne náročnejších hier, pričom jej nespôsobuje problémy ani práca s viacerými naraz otvorenými aplikáciami.

zdroj fotografie: Vernee

Toto však nie je ani zďaleka všetko. Vernee Thor E totiž ďalej disponuje ozrutnou 5020 mAh batériou, ktorá dokáže vďaka nenáročnému hardvéru ponúknuť dlhú výdrž na jedno nabitie. Pre ešte dlhšiu výdrž výrobca prichádza aj so špeciálnym E-Ink režimom, ktorý prepne displej do monochromatického režimu, vďaka čomu by mal smartfón s 20 % batérie vydržať 24 hodín neustáleho používania. Po vybití batérie ju zas možno rýchlo dobiť vďaka podpore rýchleho nabíjania pri výstupe 9 V / 2 A. Nezabudlo sa ani na hybridnú DualSIM funkcionalitu a podporu 800 MHz LTE frekvencie.

zdroj fotografie: Vernee

Systémom je Android vo verzií 7.0 Nougat, ktorý je kozmeticky upravený ľahkou nadstavbou systému. Teraz sa však dostávame k tomu najlepšiemu. Toto všetko totižto po novom kúpiš za 110 €. Ak už sa teda pre Vernee Thor E rozhodneš, určite by si mal vedieť, že jeho doručovanie prebieha z európskeho skladu a priplatíš si zaň 10 €, no na druhú stranu ťa balík prekvapí už do jedného týždňa.


zdroj fotografie: Vernee

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom