Bezrámikové smartfóny sú momentálne veľmi populárne a niet preto divu, že každú chvíľu sa objaví výrobca, ktorý takéto zariadenie ponúka. 

Výnimku netvorí ani čínsky výrobca Vernee, ktorý patrí medzi tých menej známych. Teraz však prichádza s bezrámikovým smartfónom, ktorý je až prekvapivo lacný vzhľadom k jeho špecifikáciám.

Jeden z najlepších pomerov displeja k telu smartfónu

Vernee MIX 2 prichádza so 6″ FullHD+ displejom s rozlíšením 2160 x 1080 pixelov a pomerom strán 18:9. Vďaka minimálnym rámikom sú však celkové rozmery prijateľné a vyrovná sa zariadeniam s 5,5″ obrazovkou. Pomer displeja k telu smartfónu je fantastických 93,07 %. Na trhu je len málo zariadení, ktoré ponúkajú viac.

Hlavnou pohonnou jednotkou smartfónu je Helio P25, ktorého výkon je na úrovni Snapdragonu 625. Jedná sa tak o procesor strednej triedy, ktorý si s bežnými úlohami poradí bez problémov. Kapacita pamäte RAM je 4 GB, čo ti zabezpečí pohodlný multitasking. Vnútorná pamäť činí 64 GB, ktorá sa dá rozšíriť pomocou Micro SD kariet.

Na sklenenej zadnej strane sa nachádza dvojica snímačov SONY IMX258 s rozlíšením 13 MPx. Svetelnosť objektívov je f/2.0. Určite ťa poteší, že zadný fotoaparát disponuje optickou stabilizáciou obrazu, takže žiadne roztrasené zábery v tomto prípade nehrozia. Pod snímačmi sa nachádza čítačka odtlačkov prstov, ktorá odomkne zariadenie už za 0,1 s. Predný fotoaparát má rozlíšenie 8 MPx.

Smartfón je napájaný batériou so slušnou kapacitou 4200 mAh a podporou rýchleho nabíjania pri 9V/2A. Vernee MIX 2 prichádza s vlastnou nadstavbou VOS, ktorá je založená na Androide 7.0 Nougat. Samotné prostredie sa príliš nelíši od čistého Androidu, má však niekoľko užitočných funkcií navyše. Plná podpora LTE sietí je samozrejmosťou, rovnako ako aj Dual SIM funkcionalita.

Zaujímavá cenovka bez DPH

Predobjednať Vernee MIX 2 za 159 €
Od 9.10. v zľave za 142 €

Vernee nasadilo na svoju vlajkovú loď veľmi príjemnú cenovku. Momentálne je zariadenia zaradené v predpredaji za fantastických 159 €. Od 9.10. však bude smartfón dostupný obmedzenej zľave za 142 €. Keďže predaj prebieha v e-shope Gearbest, ako spôsob doručenia môžeš zvoliť EU Express, vďaka čomu ti smartfón dorazí bez ďalších poplatkov. Ak sa ti táto cena však zdá príliš, na oficiálnej stránke výrobcu máš možnosť zapojiť sa do kampane a ak sa na teba usmeje šťastie, získaš šancu si toto zariadenie zaobstarať len za 85 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom