Dnes už dávno neplatí, že smartfóny do 200 € sú použiteľné iba na pár mesiacov a za kvalitnejšie kúsky je nutné priplatiť si dvojnásobok. Čínski výrobcovia smartfónov zvyknú prinášať naozaj solídne zariadenia, ktorých ceny sú priam výsmechom renomovanejším výrobcom.

Jedným z najväčších provokantov je Vernee Mars Pro. Výrobca si dal na pocite zo zariadenia dobre záležať a hrúbku kovového tela tak skresal na výborných 7.6 mm. Ako displej taktiež nie je použitý žiadny „šmejd“. Jeho uhlopriečka dosahuje 5.5-palcov, ponúka FullHD rozlíšenie a disponuje farbami podobnými AMOLED displeju. Dostatočný výkon potom zabezpečuje procesor MediaTek Helio P25, ktorý je vyrobený moderným 16 nm procesom a jeho maximálny takt činí 2.5 GHz. Prečo sme v nadpise najviac zdôrazňovali práve pamäť RAM? Pretože tá je jedným z najväčších lákadiel Vernee Marsu Pro. Výrobca ho totiž nevybavil 2 GB RAMkou, ani 4 GB RAMkou, ale použil rovno 6 GB RAM pamäť!

vernee mars pro
zdroj fotografie: GearBest / YouTube

Kúpiť Vernee Mars Pro za 160 €
6 GB RAM / Plné LTE

V cenovej relácii okolo 160 € tak ide o vôbec prvý smartfón s takouto mamuťou RAM pamäťou. Pre používateľa je k dispozícii 64 GB interné úložisko na zaplnenie. Ak by to niekomu nestačilo, môže si ho rozšíriť microSD kartou o ďalších 256 GB. Produkciu fotografií má na starosti 13 MPx hlavný, respektíve 5 MPx predný fotoaparát. Samozrejmosťou je aj snímač odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený trochu netradične na bočnej hrane. Keď už sme pri bočných hranách, tak na tej spodnej je otvor pre USB konektor typu C s bezstratovým prenosom zvuku a nezabudlo sa ani na pomaly miznúci 3.5 mm jack. V smartfóne beží Android 7.0 Nougat s novou nadstavbou VOS, ktorá kladie dôraz na jednoduchosť a rýchlosť.

vernee mars pro
zdroj fotografie: GearBest / YouTube

Celú výbavu uzatvára podpora všetkých slovenských LTE frekvencií a nadpriemerná 3500 mAh batéria. Ak ťa výbava novinky Veree Mars Pro zaujala, odporúčame smartfón čo najskôr objednať. Vernee Mars Pro sa teraz nachádza v bleskovom výpredaji, ktorý je obmedzený časom aj množstvom. Cena je lákavých 160 €, pričom po prejdení balíčka na Slovensko sa jeho cena môže zvýšiť o colné poplatky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú