banner-redmi-note-4
Súčasný smartfónový trh je preplnený zariadeniami s 5,5″ displejom, ktorý mnoho užívateľov nemusí obľubovať. Tohto trendu sa držia najmä čínski výrobcovia, ktorí produkujú čoraz viac smartfónov s uhlopriečkou displeja veľkou 5,5-palcov.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Veľký displej má však aj niekoľko pozitív. Prináša najmä efektívnejšie a pohodlnejšie zobrazenia multimediálneho obsahu, ako sú fotografie alebo filmy vo vysokom rozlíšení. Aj keď väčšie obrazovky prinášajú viac pohodlia pri práci so smartfónom, majú aj svoju druhú, tmavú stránku. Narážame na efektívnosť využitia samotnej prednej plochy smartfónu a schopnosť konštruktérov zapracovať tak veľký displej do čo najkompaktnejšieho tela.

Vernee Thor môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

vernee-mars-konstrukcia-1

Inšpiráciou pre ostatných výrobcov by mohol práve Vernee Mars, ktorý integruje 5,5-palcový FullHD displej v konštrukcii s perfektnými rozmermi 151.6 x 73 x 7.6 mm. Výrobca teda perfektne zapracoval tak veľký displej do skvelej kompaktnej konštrukcie, ktorá je okrem iného vyrobená z prémiového hliníka. Kompaktnosť Vernee Mars výrobca porovnal aj so smartfónmi konkurenčných výrobcov.

vernee-mars-konstrukcia-2

iPhone 6S Plus Xiaomi Redmi Pro Vernee Mars Meizu Pro 6
Veľkosť displeja (v palcoch) 5.5″ 5.5″ 5.5″ 5.2″
Rámik (mm) 3.1 3.2 1.1 1.4
Dĺžka (mm) 158.2 151.5 151.6 147.7
Šírka (mm) 77.9 76.2 72.9 71.1
Hrúbka (mm) 7.3 8.15 7.6 7.25

Kúpiť Vernee Mars za skvelých 180 €
Zľavový kupón EBMARS

Vernee Mars však neprichádza len so špičkovým konštrukčným spracovaním, ale aj s výborným hardvérom a cenou. O výkon smartfónu sa stará procesor MediaTek Helio P10, ktorý je podporovaný 4 GB RAM pamäťou a 32 GB interným úložiskom s podporou microSD kariet. Batéria pod hliníkovým telom má kapacitu 3000 mAh (podpora rýchleho nabíjania) a operačným systémom je Android 6.0 Marshmallow.

vernee-mars-konstrukcia-3

Vernee Mars nie je žiadny slaboch ani po fotografickej stránke. Hlavný snímač na zadnej strane má rozlíšenie 13 MPx. Pre selfie fotografie je pripravený 5 MPx snímač vpredu. Už tradičnou vlastnosťou je klasická DualSIM funkcionalita a samozrejme, kompletná škála všetkých LTE frekvencií. Cena v aktuálnom predpredaji činí fantastických 180 € v e-shope Everbuying.net. Zľavový kupón EBMARS platí len pre 100 kusov, ktoré sa rýchlo míňajú. Po skončení akcie cena stúpne na 225 €, takže dlho neváhajte.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]