Spoločnosť Vernee nenápadne predstavila ďalšiu verziu svojej vlajkovej lode Apollo, Vernee Apollo X. Zmeny sa udiali hlavne pod kapotou.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Dizajnovo sa novinka veľmi podobá na svojho cenovo dostupnejšieho brata pod menom Apollo Lite. Na základe tvaru, rozloženia prvkov a zadného fotoaparátu by si ich určite len tak ľahko neodlíšil. Telo je teda vyrobené CNC technológiou z kvalitného kovu a je dostupné v čiernom a striebornom prevedení. Displej je po novom dodávaný výrobcom Sharp a je technológie IGZO. 5.5-palcová uhlopriečka či FullHD rozlíšenie ale ostali zachované.

vernee apollo xzdroj fotografie: Vernee

Po výkonovej stránke je k dispozícii dobre známy 10-jadrový čipset Helio X20, ktorý nájdeme aj v modeli Apollo Lite. Vernee tvrdí, že jeho smartfón so 4 GB pamäťou RAM a 64 GB úložiskom typu eMMC 5.1 skóruje v aplikácii AnTuTu Benchmark viac než 100 tisíc bodmi. Ak by ti kapacita internej pamäte nestačila, môžeš si ju rozšíriť microSD kartou do 128 GB.

vernee apollo x
zdroj fotografie: Vernee

Predobjednať Vernee Apollo X za 186 €
Kupón SDXAPOLLOX

Výrobca už dávnejšie avizoval, že vydá svoju vlastnú verziu operačného systému Android, Vernee VOS. Tak sa nakoniec aj stalo a model Apollo X je oficiálne prvým smartfónom spoločnosti, ktorý má predinštalovanú túto „nadstavbu“ založenú na Androide 6.0 Marshmallow. Oproti čistému Androidu v ňom veľa zmien nenájdeme, no Vernee vyzdvihuje jeho čistotu, plynulosť a energetickú úspornosť.

vernee apollo x
zdroj fotografie: Vernee

Fotografická stránka sa taktiež dočkala mierneho vylepšenia. Na zadnej strane po novom nájdeš známy 13 MPx snímač Sony IMX258 s PDAF zaostrovaním, clonou f/2.0 a dvojtónovým LED bleskom. Pre selfie fotky je zas použitý 5 MPx snímač. Ďalšiu príjemnú zmenu nájdeme v oblasti batérie. Veľkosť akumulátora narástla na 3500 mAh a vďaka rýchlonabíjacej technológii Vcharge ju dobiješ na 50% už za 30 minút. Klasický 3.5 mm jack ostal zachovaný, no hudbu môžeš počúvať aj cez USB Type-C konektor s podporou technológie bezstratového prenosu zvuku.

vernee apollo x
zdroj fotografie: Vernee

Ďalej je vo výbave aj snímač odtlačkov prstov, DualSIM a 4G pripojenie s plnou podporou LTE sietí aj na Slovensku. E-shop TomTop už stihol nové Vernee Apollo X zaradiť do predpredajovej ponuky, a to za veľmi prijateľnú cenu. Predobjednať si ho teda môžeš za dočasných 186 €, no pre docielenie tejto ceny musíš pri objednávke použiť kupón SDXAPOLLOX a tiež 200 bodov, ktoré dostaneš po registrácii v e-shope. Pri dovoze môže byť balíček zastavený na colnici a počítaj preto ešte s ďalšími 37 eurami. Predpredaj skončí 19. apríla, kedy by mal e-shop začať s rozosielaním prvých objednávok.

Takto aplikuješ kupón a 200 zľavových bodov, ktoré dostaneš po registrácii v e-shope

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
71%
Chcem to
0%
Mám to
14%
Nepáči sa mi to
14%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.