banner-zuk-z2-fixed
10-jadrové procesory, 6 GB RAM pamäte a nemenné kapacity batérií. To je tohtoročný trend vo svete mobilných technológií, na ktorý chce nastúpiť aj čínsky startup Vernee s novým modelom. Ten by mal byť predstavený už v septembri.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Smartfón Vernee Apollo bol síce ohlásený už pár mesiacov dozadu, no jeho predaja sme sa zatiaľ nedočkali. Predbehla ho dokonca jeho odľahčená verzia, Vernee Apollo Lite, ktorá sa ukázala ako trefa do čierneho a na trhu sa mu darí výborne. Niet sa teda čomu čudovať, že Vernee pripravuje niekoľko nových modelov. Krátko po oznámení úplne nového Vernee Mars, výrobca oživuje dlho sľubovaný model Vernee Apollo, ktorého by sme sa mohli dočkať už v septembri.

Vernee Thor môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Vernee Apollo

Vernee Apollo mal pôvodne prísť s 10-jadrovým MediaTek Helio X20 procesorom, no výrobca neskôr s týmto čipsetom vydal práve Apollo Lite. Vlajkový model tak aktualizuje o výkonnejší MediaTek Helio X25 procesor, ktorý disponuje rovnakými desiatimi jadrami, no s vyšším taktom. Vernee Apollo si taktiež kladie za cieľ konkurovať nedávno predstavenému Xiaomi Redmi Pro, ktorý na chvíľu spôsobil ošiaľ medzi technologickými nadšencami. Vernee taktiež informuje o redizajne zadného kovového krytu, vďaka čomu by sa zariadenie malo používať ešte pohodlnejšie.

vernee apollo (3)

Okrem spomínaného čipsetu by sa vo vnútri Vernee Apollo mala nachádzať aj 6 GB RAM pamäť a 128 GB vnútorná pamäť, ktorú bude možné rozšíriť pomocou microSD kariet. Klasikou čínskych smartfónov sa stal aj 5,5″ displej, ktorý bude mať v prípade modelu Apollo 2K rozlíšenie. Fotografie budeme vytvárať zadným 21 MPx snímačom pravdepodobne od Sony, zatiaľ čo „seflíčka“ budú v 8 MPx rozlíšení.

vernee apollo (1)

Tento monštruózny hardvér sa bude snažiť aspoň dva dni napájať veľká 4000 mAh batéria, ktorej výdrž sa bude odvíjať aj od toho, ako Vernee zvládne optimalizovať takmer čistý Android 6.0 Marshmallow. Nabíjanie batérie bude prebiehať cez USB Type-C konektor, pričom dostupná bude aj DualSIM funkcionalita spolu s kompletnou podporou 4G LTE sietí na našom území! Predbežná cena bola stanovená na necelých 370 €, čo je za pomerne neznámu Čínu, aj keď výborne vybavenú, dosť vysoká suma.

Išli by ste s takouto cenou do nie až tak známej Číny, aj keď výbava patrí medzi špičku?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
5%
Páči sa mi to
45%
Chcem to
14%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
36%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]