Vernee Apollo Lite s Helio X20 a 4 GB RAM bude dostupný od 1. júna s cenou 200 €!

banner-mi5-pro
Vernee pri svojom debutovom roku na trhu smartfónov spúšťa ostrú vojnu voči veľkým spoločnostiam a hlavnou zbraňou noviniek je predovšetkým ich cena. Plány na tento rok zahŕňajú trojicu noviniek, presnejšie modely Thor, vlajkovú loď Apollo a mierne odľahčenú verziu high-end modelu Apollo, Apollo Lite. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

A práve posledne menovaná novinka teraz dostala oficiálne potvrdenie špecifikácií a konečný dátum spustenia predaja. Začneme však pekne po poradí. Vernee Apollo Lite príde k fanúšikom v krásnom celokovovom prevedení, ktoré ukrýva 3.5 mm audio jack a napájací konektor USB typu-C. Vpredu bude smartfón operovať s kvalitným 5,5-palcovým FullHD displejom, ktorý dodá spoločnosť Sharp. Panel využíva technológiu IGZO a disponuje tiež ochranou voči modrému svetlu. Hnacou jednotkou zariadenia sa stal 10-jadrový procesor MediaTek Helio X20 s pracovnou frekvenciou 2,3 GHz, 4 GB LPDDR3 operačnej pamäte RAM a 32 GB eMMC 5.1 interné úložisko. Veľkým pozitívom je určite podpora microSD kariet do maximálnej kapacity 128 GB.

vernee-apollo-lite-4
Tieto komponenty napája 3180 mAh batéria s technológiou rýchleho nabíjania Pump Express 3.0. Dávku poriadnej rýchlosti zabezpečí Android 6.0 Marshmallow s miernou grafickou úpravou od Vernee, ktorú nazvala spoločnosť Vernee OS. Zmeny sú naozaj iba kozmetické a celý systém je takmer rovnaký ako „čistý“ Android. Pre nadšených používateľov, ktorí radi upravujú a flashujú Custom ROM, je skvelou správou otvorená dostupnosť kernelu pre developerov. Očakávať teda môžeme širokú podporu alternatívnych ROM.

vernee-apollo-lite-fotak
Na zadnej strane smartfónu nájdeme 16 MPx hlavný fotoaparát. Jedná sa o snímač Samsung S5K3P3. Predný 5 MPx selfie fotoaparát rovnako využíva služby snímača od juhokórejského Samsungu, no jedná sa o snímač S5K5E2. Samozrejmosťou je aj DualSIM funkcionalita a pre medzinárodných používateľov si spoločnosť pripravila lahôdku v podobe plnej podpory 4G mobilného pripojenia. Vernee Apollo Lite teda vstúpi na trh už 1. júna so skvelou cenou na úrovni 200 €.

Zdroj: Gizchina

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
50%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]