Fanúšikovia všetkého drsného a vtipného zároveň, dávajte pozor! Tom Hardy sa už o pár dní objaví v očakávanej akčnej komiksovke s názvom Venom. Tento herec očividne nerád hrá kladné komiksové postavy, aj ako Bane z filmu Návrat temného rytiera dal prednosť záporákovi.

Tentokrát si však zahral oboje – jeho postava Eddie Brock sa stane antihrdinom, ktorý sa “skamaráti” s nebezpečným mimozemským symbiontom! Ako táto zubatá, desivá a prekvapivo vtipná 3-metrová príšera vznikala a čo je vlastne zač?

Ako sa vytváral Venom na filmovom plátne?

Obrovský a hrôzostrašný – Venom je výrazne iný ako ostatné postavy z komiksov. Tvorcom bolo jasné, že jeho výzor na filmovom plátne bude pre mnohých fanúšikov veľmi dôležitý. Ostré zuby, strašidelné oči a dlhý, mrazivý jazyk – to je Venom! Samozrejme, tvorcovia si skutočného symbionta mohli prenajať len ťažko. Na filmovom plátne je preto dielom digitálnej animácie. Jeho dizajn mali na svedomí špecialisti na vizuálne efekty Paul Franklin a Sheena Duggal.

“Venom je iný ako akákoľvek postava, ktorú sme kedy videli. Vyzerá trocha ako človek, no jeho schopnosti sú oveľa väčšie. Dokáže mať chápadlá, zmeniť tvar svojho tela. Je takmer nezničiteľný, dokáže toho zniesť neskutočne veľa. Vďaka tomu občas pôsobí, akoby bol tekutý,” hovorí Franklin. Aj kvôli týmto vlastnostiam bola tvorba digitálneho modelu obzvlášť komplikovaná a zdĺhavá.

Dvojnásobný držiteľ Oscara Franklin musel zároveň vytvoriť aj vzhľad a pohyb symbionta. “Symbiont dokáže cez kožu vliezť človeku do tela. Pôsobí ako čierny sliz, no keď sa spojí s Eddiem, vznikne Venom – slizký tvor s obrovskými bielymi očami.” Počas nakrúcania bol Venomom 2-metrový kaskadér, ktorý mal na hlave pripevnenú špeciálnu prilbu s digitálnym zariadením, z ktorého efektári zbierali dáta. Práve na toto zariadenie sa museli herci pozerať, keď na pľaci hrali s Venomom, v rovnakej výške by totiž boli oči trojmetrovej príšery.

“Je to skvelý systém, vďaka ktorému vždy vieme, akú časť priestoru Venom zaberá. Keď ho teda do záberu vložíme digitálne, okamžite doň zapadne,” hovorí Franklin. Okrem Venoma špecialisti vytvorili ďalších 4 symbiontov vrátane záporáka Riota. Práve s ním má Venom na záver filmu veľký súboj – počas ktorého bojujú spolu Eddie Brock a Carlton Drake, no zároveň aj Venom a Riot. Teda človek vs. človek plus symbiont vs. symbiont. Kto z nich si so svojim kamarátom rozumie viac?

Čo alebo kto je to symbiont?

Symbionty sú veľmi inteligentné mimozemské formy života, ktoré sa vedia vynikajúco prispôsobiť novým prostrediam. Keď sa spoja s ľudským hostiteľom, dostanú sa mu cez kožu do tela – spoja sa s jeho nervovým systémom a ochránia jeho telo veľmi odolnou “kožou”. Každý symbiont sa dokáže spojiť len s určitým percentom ľudí, podobne ako pri transplantáciach potrebuje aj symbiont niekoho, s kým je kompatibilný. Eddie a Venom sú kompatibilní dokonale.

Venom síce v komiksoch začínal ako zaujímavý záporák Spider-Mana, no jeho príbeh sa tam ani zďaleka nekončil. Táto postava jej tvorcom otvorila sny – ľudia si tohto antihrdinu obľúbili natoľko, že onedlho začali vyžadovať samostatné príbehy o ňom. Ako veľmi populárny je vo svete Marvelu môžeme vidieť aj na nadchádzajúcom filme, do ktorého mnohí vkladajú veľké nádeje a svoje očakávania. Nezabudnite teda už budúci týždeň prísť do kina a presvedčiť sa o nich na vlastné oči!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom