Predstavenie vlajkových lodí Galaxy S8 a S8 Plus od Samsungu je k nám čoraz bližšie. Nakoľko ich tento rok Samsung nepredstavil na technologickom veľtrhu MWC, uvidíme ich až koncom marca na vlastnej konferencii.

Všetky podstatné detaily o pripravovaných vlajkových modeloch sú už dlhšiu dobu známe. Vieme aj to, že najzásadnejšia zmena oproti predošlej generácii postihne zobrazovacie panely, ktoré narastú do dvoch rôznych uhlopriečok podľa konkrétnej veľkostnej verzie. Tá menšia s klasickým označením Galaxy S8 ponesie 5,7-palcový displej. Naopak tá väčšia s takmer rovnakým označením, ku ktorému bude pridané znamienko +, bude mať na svojej prednej strane 6,2-palcový zobrazovač. Tieto čísla možno znejú desivo, no vďaka úzkym rámikom budú oba smartfóny stále prijateľne veľké.

zdroj fotografie: PhoneArena

Najlepšie to dokazujú ich celkové rozmery. Galaxy S8-čka bude vysoká 148,9 mm, široká 68 mm a hrubá slušných 8 mm. Jej zväčšená verzia o čosi porástla a na výšku tak bude merať 159 mm, šírka šiní 74 mm a hrúbka zostane zachovaná na hodnote 8 mm. Nový pomer strán 18,5:9 zabezpečil, že displej bude výrazne väčší iba na výšku, pričom šírka ostane takmer rovnaká ako tomu bolo v predošlej generácii. Aj napriek omnoho väčším displejom sa tak svojou veľkosťou dvojica noviniek od svojich predchodcov výrazne nebude líšiť.

zdroj fotografie: PhoneArena
Nový pomer strán však so sebou predsa len prináša jedno negatívum. Vďaka tomu, že displeje narástli hlavne do výšky celkom určite sa používatelia týchto zariadení pri práci s nimi nevyhnú neželaným prehmatom. Napriek tomu ale tento problém nie je nijako kritický, pretože sa pri takto veľkých smartfónoch prehmaty dali očakávať a drvivú väčšinu času ich aj tak majitelia budú držať v oboch rukách. Zarážajúce je však to, že Samsung Galaxy S8+ sa svojimi rozmermi takmer vyrovná iPhonu 7 Plus a Google Pixel XL. Tie však zhodne ponúkajú omnoho menší 5,5-palcový displej.

zdroj fotografie: PhoneArena

Nenechaj si ujsť
Pozri sa, ako sme sa dopracovali k bezrámikovým smartfónom

Nakoniec tu máme aj veľkostné porovnanie s nedávno odhaleným vlajkovým smartfónom spoločnosti LG. LG G6 ponúka 5,74-palcový displej s veľmi podobným pomerom strán 18:9. Tento model je rovnako vysoký ako klasická S8-čka, avšak zároveň je o približne 3 mm širší. Nepochybne za to môžu výraznejšie bočné rámiky, či už spomínaný pomer strán zobrazovacieho panela. S veľkou pravdepodobnosťou sa čoraz viac budeme stýkať so smartfónmi, ktoré ponúknu výrazne tenšie rámiky ako tomu bolo v minulosti. Bude teda nesmierne zaujímavé sledovať, kam sa tieto multifunkčné inteligentné zariadenia v najbližších rokoch posunú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom