V spoločnosti Sony sa aktuálne dejú obrovské zmeny. Okrem toho, že divízia mobilných telefónov sa zlučuje do jednej spolu s TV, foto a video divíziou, sa taktiež menia osoby na vedúcich pozíciach firmy.

Všetky tieto zmeny by sa mali uskutočniť presne 1. apríla. Nejedná sa pritom o žiaden žart. Mobilná divízia tak bude patriť pod sektor Electronics Products an Solutions (Elektronické produkty a riešenia), pričom daný krok má priniesť lepšie finančné čísla z predaja smartfónov. Agentúra Reuters pritom ďalej informuje, že spoločnosť má plány dostať svoju stratovú divíziu do zisku, už do apríla budúceho roka. Objavujú sa však aj správy, že Sony chce spojením oblastí najmä zakryť straty svojej mobilnej divízie.

Firma chce pri vývoji nových zariadení čerpať inšpiráciu a skúsenosti z iných odvetví, a to najmä z oblasti fotoaparátov a kamier, v ktorom je spoločnosť Sony jednoducho špička. Výrazne sa majú zredukovať náklady na výrobu smartfónov a spoločnosť sa chce zamerať na 5G technológie. Zatvárať pritom bude aj továreň v Pekingu a výroba smartfónov sa kompletne presunie do Thajska a na výrobných partnerov.

Zmena obsadenia na vedúcej pozícii

Spolu s týmito zmenami odchádza z vedúcej pozície CEO spoločnosti Sony, Kaz Hirai, ktorý na tomto mieste pôsobil dlhých 35 rokov. Za týmto krokom netreba hľadať nejaký neúspech samotnej spoločnosti, jednoducho odchádza do dôchodku a svoje miesto prenecháva mladším. Svoje rozhodnutie oznámil už vo februári, jeho nástupcom sa od 1. apríla stáva Kenichiro Yoshida. Ako informoval portál GSMArena, tak Hirai bude naďalej pôsobiť ako poradca manažmentu spoločnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom