Vzhľadom na aktuálne platné zákazy a situáciu spôsobenú šírením koronavírusu prijala Slovenská pošta nové obmedzenia, ktoré sa týkajú doručovania doporučených zásielok. Zmeny vyplývajú z rozhodnutia Vlády SR a ministra dopravy a výstavby Andreja Doležala. Účinnosť nadobúdajú dnešným dňom. O zmene doručovania zásielok informovala Slovenská pošta v tlačovej správe.

Pracovníci Slovenskej pošty denne doručujú ľuďom množstvo zásielok a prichádzajú s nimi do priameho kontaktu. Kvôli minimalizovaniu rizika šírenia nákazy COVID-19 však oddnes platia pri doručovaní doporučených zásielok nové pravidlá. Doručovanie listových zásielok bude prebiehať rovnako ako doteraz.

Ďalšie dôležité články o Slovenskej pošte:

Pošta mení spôsob doručovania niektorých zásielok

Obyčajné a doporučené zásielky budú doručované do schránok a v prípade, ak nebude schránka dostatočne veľká na vloženie zásielky, bude uložená na pošte, o čom dostane adresát upovedomenie na jej vyzdvihnutie. V prípade doporučených listov, úradných zásielok, či poistených listov a poštových poukazov bude ich doručovanie prebiehať na vonkajšom priestranstve.

Zobraziť celú galériu (1)
Freepik (Úprava redakcie)

Doručovateľ adresátovi oznámi doručenie zvončekom, prebratie spomínaných zásielok následne prebehne pred budovou. V každom prípade je nutné dodržiavať bezpečnostné opatrenia, zásielku preberať iba s rúškom na tvári, tlačivá podpisovať vlastným perom a pri kontakte s doručovateľom dodržiavať bezpečný odstup. V prípade nezastihnutia adresáta mu bude zásielka uložená na pošte.

Pokiaľ bude zásielka doručovaná adresátovi s pozitívnym výsledkom na koronavírus, je povinný doručovateľovi vopred oznámiť z bezpečnej vzdialenosti, že zásielku nemôže prevziať a nesmie s ním prísť do kontaktu.

Pri vyzdvihnutí zásielok v priestoroch Slovenskej pošty rovnako platia vyššie spomínané pravidlá. Do budovy smie vojsť len osoba s ochranným rúškom alebo iným prekrytím dýchacích ciest a na 15 m2 môže byť v priestoroch maximálne 1 osoba.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP