Pokračovanie Rod draka, najsledovanejšieho seriálu HBO, už tento týždeň štartuje na streamovacej službe Max. Očakávania od prichádzajúcej fantasy sú vysoké, na televízne obrazovky sa totiž rúti séria brutálnych udalostí, intríg a zrád, ktoré hravo zahanbia aj Hru o tróny.

Rod draka bude postavený na knihe George R.R. Martina s názvom Oheň a krv, ktorá skrz zápisky poskytuje podrobné informácie o vládach jednotlivých kráľov, rodinných sporoch, vojnách a ďalších významných udalostiach v histórii Westerosu. Vďaka knižnej predlohe máme veľmi slušnú predstavu o tom, čo všetko bude v seriáli nasledovať, čo sa potvrdilo aj v našich exkluzívnych prvých dojmoch z druhej série Rod draka.

Na Westeros sa po krvavých udalostiach z finálnej časti prvej série valí občianska vojna, ktorá prinesie veľkolepé súboje i pády kľúčových postáv. George R.R. Martin povedal, že na vykreslenie vojenského konfliktu medzi Zelenými a Čiernymi bude HBO potrebovať aspoň 40 častí a teda 4. série. Vzhľadom na trpezlivé tempo rozprávania prvej série a dôsledné budovanie naratívu, HBO vysiela signál, že Rod draka sa stane podobnou stálicou ako jeho predchodca Hry o tróny.

Veľkovýpravné fantasy má zároveň všetky predpoklady stať sa jedným z najbrutálnejších seriálov súčasnosti. Udalosti, ktoré občianska vojna prinesie, totiž nechávajú s otvorenými ústami a ničivá vojna tvrdo dopadne nielen na Targaryenov, ale na všetky rody Westerosu. Tu je prehľad najdôležitejších udalostí občianskej vojny a jej vyvrcholenia, ktoré budú zobrazené v 2. sérii a ďalej.

Článok obsahuje spoilery z knihy Oheň a krv od George R.R. Martina.

Nová séria začne mimoriadne kruto

Finálna epizóda Rod draka priniesla brutálnu smrť Rhaenyrinho syna Lucerysa, ktorého kráľovná vyslala vyjednávať s rodom Baratheonov. Po krátkom vzdušnom súboji ho mohutný drak v službách jednookého Aemonda Targaryena doslova roztrhal na franforce.

HBO

Rhaenyra sa o synovej smrti dozvedá v samotnom závere desiatej epizódy a z jej pohľadu je jasné, že snaha vyriešiť situáciu mierumilovne je dávno preč a nastal čas zbraní. Odveta tábora Čiernych nebude trvať dlho a ponesie sa v znamení oko za oko, zub za zub.

Práve v tomto duchu bude predstavený vstup do druhej série, ktorej prvá časť bude mať podľa Redanian Intelligence názov A Son for a Son, teda syn za syna. Samotný názov je pre fanúšikov oboznámených s dielom George R.R. Martina veľkým spoilerom, keďže prezrádza zásadné udalosti a avizuje tiež predstavenie nových postáv.

Princ Daemon využije svoje staré kontakty a spoločne so svojou bývalou milenkou Mysariou v hlavnom meste najme dvojicu vrahov, ktorí sa v tichosti infiltrujú do hradu a komnát kráľovnej Helaeny. Ide o sestru, no zároveň tiež ženu kráľa Aegona II, ktorú dvojica spúta a dá jej krutú voľbu – buď vrahovia zabijú obe jej deti, alebo si Helaena vyberie jedného zo svojich synov, ktorý príde o život.

Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú