Napriek tomu, že ešte stále pretrvávajú zimné mesiace plné snehu, mnohých už určite chýba leto, voda a s ňou spojené aktivity. Práve v takomto prípade sú skvelou voľbou rôzne aquaparky, ktoré ponúkajú svoje služby celoročne, teda aj v týchto chladných mesiacoch.

Hlavnou atrakciou aquaparkov nielen pre deti a mládež, ale taktiež aj dospelých predstavujú bez pochýb tobogány. Klasické tobogány zrejme pozná už každý a tak sa technologické firmy rozhodli, že tento druh zábavy spravia ešte zábavnejším a atraktívnejším. V pražskom komplexe Aquapalace totiž došlo k otvoreniu prvého tobogánu s virtuálnou realitou.

Vodná zábava v inom svete

Najväčší aquapark v strednej Európe ponúka množstvo zábavy, no tej si však návštevníci vďaka kombinácii tobogánu s virtuálnou realitou užijú ešte omnoho viac. Spojenie vody a virtuálneho zážitku tak z Českej republiky spravilo len druhú krajinu na svete, ktorá disponuje takýmto typom modernej technológie.

Adrenalínová atrakcia, ktorú prináša spoločnosť Ballast VR zo Silicon Valley zákazníkov vďaka VR Slide prenesie do vesmíru či nadprirodzeného sveta. Po nasadení vodotesných VR okuliarov sa priaznivci poriadnej dávky adrenalínu ocitnú na neznámej ceste, v rámci ktorej zažijú viaceré príbehy či stretnú vesmírne telesá a príšery. Návštevníci majú k dispozícii výber z 2 základných príbehov a samotné VR okuliare reagujú na pohyb a rýchlosť, čomu je prispôsobená aj následná 360 stupňová videoprojekcia.

Predstaviteľ nemeckej spoločnosti, ktorá sa podieľala na vývoji VR Slide v tejto oblasti vidí veľký potenciál. Podľa jeho slov je takéto spojenie začiatkom novej éry vodnej zábavy a očakáva raketový rast virtuálnej technológie. Spokojnosť prichádza aj zo strany generálnej manažérky Aquapalace, ktorá je rada, že táto výnimočná atrakcia je jedinečnou a prinesie tak návštevníkom skvelý pobyt v najzábavnejšom aquaparku široko ďaleko.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom