Elektronické zariadenia Controller Area Network (CAN Bus) určené pre vojenské vozidlá sa budú vyrábať v Novej Dubnici. Ako informovala spoločnosť Rheinmetall v tlačovej správe, podpísala zmluvu o nákupe týchto zariadení s firmou Neways Electronics International. Zákazka má hodnotu 1,8 milióna eur. Obe firmy majú silné obchodné vzťahy od roku 2006. Aktuálna dohoda však znamená prvú objednávku od spoločnosti Rheinmetall, ktorá sa bude týkať výroby na Slovensku.

CAN Bus je kľúčovým komponentom vojenského vozidla. „High-tech komponenty od Neways sa budú používať v rôznych vojenských vozidlách vrátane vozidiel Boxer a Puma, ktoré sa vyrábajú v spolupráci s priemyslom, či Fuchs a Lynx. Tieto vozidlá sú súčasťou rôznych medzinárodných programov,“ uviedol senior viceprezident Rheinmetall pre predaj Oliver Mittelsdorf.

Spoločnosť Neways má v Novej Dubnici dve prevádzkové spoločnosti. „Plány spoločnosti Rheinmetall vytvoriť na Slovensku silnú priemyselnú základňu zapadajú do našej dlhodobej rastovej stratégie, keďže v súčasnosti plánujeme vytvorenie nového výrobného závodu v Novej Dubnici s výrobnou kapacitou 15 000 metrov štvorcových. Nový závod otvoríme v roku 2023. Táto zmluva má preto perfektné načasovanie a sme radi, že môžeme rozšíriť naše vzájomné vzťahy,“ podotkol riaditeľ výrobnej divízie v spoločnosti Neways Slovakia Peter Cibulka.

Skupina Rheinmetall AG so sídlom v Düsseldorfe bola založená v roku 1889 a je jedným z popredných svetových dodávateľov vojenských systémov a vybavenia. Spoločnosť Neways je dodávateľom elektrotechnických služieb na medzinárodnom trhu. Jej výrobky sa používajú v rôznych odvetviach priemyslu – v polovodičoch, v zdravotníctve či automobilovom priemysle, ale aj vo výrobe vrátane obrany.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP