Mad Max: Zbesilá cesta ešte aj deväť rokov po premiére v kinách patrí k pomyselným vrcholom v akčnom žánri. Režisér George Miller sa vo svojej apokalyptickej snímke spoliehal na digitálne efekty iba v krajných prípadoch a vo filme stavil na poctivú prácu kaskadérov a autenticitu.

Najdlhšia akčná pasáž, akú kedy natočili

Už na budúci mesiac do kín dorazí Furiosa, duchovný nástupca Zbesilej cesty, ktorý však neprinesie pokračovanie príbehu s Tomom Hardym, ale vráti divákov na začiatok. V centre príbehu bude stáť mladá bojovníčka Furiosa, ktorá sa ocitne v epicentre vojny medzi dvoma znepriatelenými klanmi.

Očakávaná akčná novinka v kinách štartuje už 23. mája a producent Doug Mitchell pre magazín Total Film priblížil, že v oblasti akcie má ešte vyššie ambície ako pri predchádzajúcom filme. Vrcholom akčnej zložky filmu bude 15-minútová pasáž, ktorú nakrúcali neskutočných 78 dní a každý deň si na pľace vyžadovala aspoň 200 prítomných kaskadérov.

Špeciálna akčná pasáž vznikala pod názvom Stairway to Nowhere, teda Schodisko nikam, a sústreďovať sa bude predovšetkým na mladú Furiousu. Podľa hlavnej hereckej hviezdy – Anye Taylor Joy – je scéna kľúčová pre pochopenie Furiosy a má ukázať jej odvahu aj vynaliezavosť. „Bola to najdlhšia sekvencia, akú hocikto z nás kedy točil. V deň, keď padla finálna klapka, každý dostal špeciálne víno,“ hovorí herečka.

TMDB

Predstaví veľkú zmenu v príbehu

Anya Taylor Joy ešte v roku 2022 označila nakrúcanie Furiosy za najšpinavšiu a najkrvavejšiu skúsenosť, akej sa na pľace kedy zúčastnila. Hovorí však, že surovosť a autentickosť sú kľúčovými ingredienciami nového akčného filmu, ktorý má byť predovšetkým príbehom o obrovskej vôli a odhodlaní hlavnej hrdinky.

Okrem Taylor Joy v role Furiosy (v predchádzajúcom filme ju stvárnila Charlize Theron) vo filme uvidíš aj Chrisa Hemswortha ako Dementusa, vojnového náčelníka, ktorý bojuje s mladým Immortan Joeom.

Režisér George Miller približuje, že diváci sa na rozdiel od Mad Max: Zbesilá cesta musia pripraviť na veľkú zmenu v rozprávaní príbehu. Mad Max z roku 2015 sa odohrával naprieč troma dňami, pri Furiose je príbeh rozpovedaný na pozadí približne 16 až 18 rokov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú