Začínajúcu dovolenkovú sezónu Netflix spoločne s ďalšími hráčmi dokonale ignorujú, júnová ponuka totiž bude na streamovacích službách poriadne horúca. Premiéru chystajú ako očakávané seriály i veľkofilmy, tak i menej známe novinky, ktoré môžu v dobrom prekvapiť.

Netflix v novom mesiaci predplatiteľov poteší hneď trojicou silných titulov na čele s Extraction 2 a treťou sériou Zaklínača, nenechajú sa však zahanbiť ani ďalší.

Na Disney+ štartuje Avatar a nový seriál od Marvelu, HBO sa bude snažiť šokovať svojou pikantnou erotickou novinkou. Fanúšikov domácej tvorby môže potešiť Voyo, ktoré do ponuky zaradí historicky prvý slovensko-český fantasy seriál Vedma. Tu je zoznam júnových noviniek, ktorým sa oplatí venovať pozornosť.

The Days
Kde: Netflix
Kedy: 1. jún

Napodobní Netflix megaúspech seriálu Černobyľ? Pokúsi sa o to novou sériou The Days, ktorá divákom predstaví okolnosti katastrofy fukušimskej jadrovej elektrárne. Streamovací gigant udalosti nepokryje formou dokumentu, ale hranou adaptáciou, ktorá divákom predstaví samotné nešťastie, jeho dôsledky i príbehy zamestnancov energetického kolosu.

Nový seriál sa na katastrofu zameria z troch rôznych perspektív – zo strany vlády, korporátnych organizácií a ľudí, ktorí proti jadrovej pohrome bojovali v prvej línii. Príbeh sa zároveň bude zaoberať otázkou, či pri fukušimskej jadrovej katastrofe došlo k zlyhaniu ľudského faktora alebo išlo o iba o dôsledok ničivých prírodných živlov.

S podobným konceptom v roku 2019 slávilo obrovský úspech HBO, ktoré sa detailne pozrelo na udalosti doposiaľ najhoršieho jadrového nešťastia v Černobyle. Ak by sa novinka od Netflixu ku kvalitám zmieneného seriálu čo i len priblížila, pre Netflix by mohlo ísť o jeden z najväčších hitov roka.

Disney+ zaradí Avatara aj Indiana Jonesa

Štedrá ponuka v najbližších dňoch čaká aj na predplatiteľov Disney+. Služba do ponuky 31. mája uvedie všetky filmy populárnej dobrodružnej série Indiana Jones. Následne 7. júna do ponuky dorazí aj tretí najzárobkovejší film všetkých čias Avatar: Cesta vody, ktorý služba uvedie v špičkovej obrazovej i zvukovej kvalite a s podporou dabingu.

Idol

Kde: HBO Max

Kedy: 4. jún

Začiatok mesiaca bude na HBO Max poriadne horúci, premiéru chystá pikantná novinka z hudobného priemyslu Idol. Sústrediť sa bude na mladú speváčku a vychádzajúcu hviezdu Jocelyn, ktorá sa pred pripravovaným turné psychicky zrúti a hrozí jej koniec kariéry.

Situácia sa zmení po tom, čo Jocelyn v klube stretne charizmatického mentálneho kouča Tedrosa, s ktorým nadviaže komplikovaný a silne sexuálny vzťah. Práve sex a explicitné scény budú patriť k hlavným ťahákom 6-dielnej novinky od HBO.

V hlavnej úlohe speváčky a sexuálnej ikony Jocelyn sa predstaví dcéra Johnyho Deppa, Lily-Rose Depp, jej budúceho partnera zasa stvárni svetoznámy raper Abel „The Weeknd“ Tesfaye. Z traileru je jasné, že hlavným cieľom Idol bude predovšetkým šokovať, prvé recenzie sú však zmiešané a hovoria, že tvorcovia už miestami zbytočne tlačia na pílu.

The Crowded Room

Kde: Apple TV+

Kedy: 9. jún

Tom „Spider-Man“ Holland pokračuje v spolupráci s Apple TV+ a po dráme Cherry z roku 2021 sa aj tentokrát objaví v netradičnej úlohe. V psychologickej minisérii The Crowded Room stvárni postavu psychicky chorého Dannyho Sullivana, ktorý je zatknutý pre podozrenie z vraždy.

Počas rozhovorov s mladou psychologičkou sa Danny vracia späť v minulosti k zlomovému bodu a postupne rozpletá klbko záhadných udalostí, ktoré naberajú na intenzite aj na emočnom tóne. Psychologická dobová miniséria je inšpirovaná skutočnými udalosťami, ktoré v roku 1979 otriasli Manhattanom.

Okrem Toma Hollanda v seriáli zaujme aj prítomnosť oceňovanej herečky Amandy Seyfried (Mank). Nádej na kvalitu, ktorou sú seriály od Apple povestné, umocňuje aj showrunner a scenárista Akiva Goldsman, držiteľ Oscara za snímku Čistá myseľ z roku 2022.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP