Batérie smartfónov predstavujú jednu z najmenej stabilných súčiastok. Presvedčili sme sa o tom už viackrát, nakoľko práve kvôli batériám došlo k mnohým požiarom či výbuchom mobilných zariadení. 

Najnovší incident s prehriatou batériou spôsobil evakuáciu Apple Store v Amsterdame. Nejedná sa o prvý prípad, kedy došlo k výbuchu zariadenia od americkej spoločnosti. Za posledný rok bolo hlásených viacero problémov s prehriatou batériou, ktoré následné spôsobili výbuch iPhonu v Las Vegas či Zürichu.

Pri akumulátoroch v smartfónoch je bežné, že niekedy dôjde k ich prehriatiu. Nanešťastie, stáva sa aj to, že niekedy dôjde k explózii. Okrem spoločnosti Apple vie o tom svoje aj Samsung, ktorý kvôli tomuto problému dokonca stiahol predaj Note 7-čky.

V holandskom obchode však tentokrát nespôsobila výbuch prehriata batéria iPhonu, ale iPadu. Nedošlo k žiadnemu zraneniu zo strany zamestnancov ani zákazníkov ako to bolo pri výbuchu v Zürichu, kedy bolo zranených vyše 50 ľudí.  Po príchode požiarnych zložiek bol tablet umiestnený do vedra s pieskom a obchod dočasne zatvorený.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú