Marvel sa vydáva v šľapajách konkurenčného DC a konečne predstaví vlastnú verziu tímovky záporákov v štýle úspešného Suicide Squad. V žiadnom prípade nepôjde o tuctový film. Thunderbolts, ako znie názov neslávne známeho zoskupenia anti-hrdinov, bude finálnym filmom 5. fázy MCU, v ktorom sa spoločnej hrozbe postaví hneď niekoľko diváckych favoritov.

Hrdinovia Marvelu už dávno nie sú čiernobieli, o čom sa komiksový kolos fanúšikov pokúsi presvedčiť aj svojou pripravovanou tímovkou Thunderbolts. O príchode filmu už síce vieme dávnejšie, až teraz nám však tvorcovia priblížili jednotlivých členov tímu.

Obľúbené postavy aj niekoľko prekvapení

Na ich čele bude s veľkou pravdepodobnosťou stáť Yelena Belova v podaní herečky Florence Pugh, ktorú si diváci zamilovali z minuloročného blockbusteru Black Widow. Z rovnakého filmu sa v Thunderbolts objaví aj Alexei Shostakov alias Red Guardian, ktorý je ruskou superhrdinskou odpoveďou na Captain America.

Fanúšikov rovnako poteší aj účasť Buckyho Barnesa, respektíve Winter Soldiera, ktorý je v univerze MCU stálicou a okrem snímky Captain America: Civil War veľký priestor dostal aj samostatnom seriáli Falcon and the Winter Soldier. Z neho do tímu príde aj U.S. Agent.

TMDB

Zostávajúce trio hrdinov je pre fanúšikov skôr prekvapením. Z Black Widow sa vráti Taskmaster, ktorá síce prehrala súboj na konci filmu, zároveň však precitla a utiekla spoločne s Red Guardianom.

V tíme uvidíme aj Avi Star alias Ghost, expertku na prechod hmotou, ktorá sa objavila v Ant-Man a Wasp. Poslednou hrdinkou 7-členného tímu Thunderbolts bude aj Valentina Allegra de Fontaine, označovaná za novú verziu Nicka Furyho.

Marvel prekvapil fanúšikov

Valentina Allegra de Fontaine zároveň budí najväčšiu zvedavosť, keďže o nej takmer nič nevieme. V MCU sa zatiaľ objavila iba v potitulkovej scéne Black Widow a v menšej úlohe v seriáli The Falcon and the Winter Soldier a práve tu sa vedú búrlivé diskusie, či Marvel nemal siahnuť po atraktívnejšom mene.

Čítal si už? 
Marvel zbúra všetko, čo poznáš. Vieme, kto nahradí Iron Mana a prečo Kang tromfne Thanosa

Sklamaním je napríklad neúčasť Barona Zema, ktorý je vo viacerých verziách Thunderbolts ich lídrom. Nikde však nie je napísané, že Marvel nepredstaví aj nových prekvapivých členov svojho chystaného veľkofilmu. Isté je, že aj napriek mnohým variáciám sa Thunderbolts v tomto zložení ešte nikdy neobjavili.

S kým si Thunderbolts zmerajú sily zatiaľ nevieme, môže to byť jeden z veľkých záporákov v podobe Kanga Dobyvateľa alebo Doctora Dooma. O réžiu sa postará pomerne neznámy režisér Jake Schreier, scenár napíše Eric Pearson, ktorý napísal aj Black Widow. Premiéra je stanovená na 26. júla 2024.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP