S postupným rozvojom technológií sa čoraz väčšie množstvo ľudí stretáva s problémom, ktorý tkvie v akútnom nedostatku úložného priestoru. Tento problém postihuje nielen smartfóny, ale i notebooky, ktoré sa neustále zmenšujú. Toto zmenšovanie však častokrát nepriaznivo vplýva na ich pamäťovú výbavu.

Akýmsi základom sú dnes notebooky vybavené 256 GB SSD diskom, ktorý síce oproti tradičnému harddisku ponúka výhody v rýchlosti, no vďaka tomu je aj niekoľkonásobne drahší. Povinnou jazdou sa tak pri takýchto notebookoch stávajú rôzne externé pamäťové médiá. Tie dokážu nedostatočné interné úložisko, ktoré sa naplní už po inštalácii niekoľkých programov, ideálne rozšíriť. Nie je však vôbec jedno, aké externé pamäťové médium človek používa.

Rýchly a spoľahlivý

Ak sa ti však nechce zbytočne hľadať to najvhodnejšie pre teba, stávkou na istotu je USB kľúč od Samsungu, ktorý nesie označenie FIT 64 GB. Po dizajnovej stránke ide o nenápadné médium, ktoré by si vďaka minimálnym rozmerom mohol človek jednoducho pomýliť s USB komunikátorom od bezdrôtovej myši. Napriek tomu však Samsung vybavil tento zaujímavý kus príslušenstva až 64 GB pamäťou, čo si ostatne mohol vyčítať už zo samotného názvu.

Prekvapí aj cenou

Jedná sa o USB typu 3.0, ktoré vďaka NAND flash technológii prenáša dáta rýchlosťou až do 150 MB/s. Okrem toho je táto technológia chránená pred vodou či nárazmi a odolá dokonca aj magnetom a röntgenovému žiareniu. Samozrejmosťou je ďalej kompatibilita s USB 2.0 a vďaka vysokej rýchlosti toto pamäťové médium skvelo poslúži pri prenášaní aj objemnejších súborov.

Kúpiť USB kľúč Samsung FIT 64 GB za 18 €

Cena skvelého Samsung FIT 64 GB USB kľúča ťa zaručene prekvapí, nakoľko sa dostala len o malý kúsok nad 18 €. Bežná cena sa pritom pohybuje na úrovni 40 €, čím ide o perfektnú 54-percentnú zľavu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom