O tom, že podsvietenie dokáže pri sledovaní filmov urobiť zásadný rozdiel, v posledných rokoch presviedča rad televízorov Ambilight TV od Philips. Sledované programy vďaka Ambilightu získajú väčšiu hĺbku a aj pri sledovaní doma získate pocit kinosály, využívať ho však môžete aj pri vypnutom zariadení.

Podsvietenie zapnutého aj vypnutého televízora

Funkcia intuitívneho podsvietenia Ambilight zaujme už na prvý pohľad všetkých vizuálne zameraných používateľov. Ambilight neponúka klasické jednoduché LED podsvietenie, ale intuitívne kopíruje dominantné farby, ktoré sa v reálnom čase zobrazujú na obrazovke. Trojstranné alebo štvorstranné podsvietenie dokáže opticky rozšíriť obraz a zvýrazniť jeho hĺbku, vďaka čomu bude sledovanie skutočným kinematografickým zážitkom. Ambilight okrem toho dokážete zosynchronizovať napríklad s hudbou, kde máte na výber viacero režimov, alebo si môžete zvoliť samostatne podsvietenie v zvolenej farebnej kombinácii – napríklad aj zo zvolených vlajok a k sledovaniu športových zápasov si môžete doplniť slovenskú trikolóru.

Ambilight so zvolenými farebnými kombináciami si môžete zapnúť dokonca aj vtedy, keď nesledujete filmy či seriály. Stane sa dominantou celej miestnosti, kde dokáže vytvoriť jedinečnú atmosféru. Funkcia Aurora umožňuje pustiť si na monitore slideshow fotografií alebo umeleckých diel. Funkciu AmbiWakeup s postupným rozsvecovaním môžete využiť pri prebúdzaní, a naopak, AmbiSleep bude skvelým doplnkom pri zaspávaní.

Tieto jedinečné vlastnosti nie sú len výnimočnou funkciou televízorov Philips, ale povyšujú celú novú generáciu televízorov na novú úroveň. Pod hlavičkou Ambilight TV si tak môžete vybrať z prémiových modelov, ktoré ulahodia potrebám náročnejších používateľov, ale aj ako cenovo prijateľné modely pre rodinné používanie.

Ambilight TV pre každého

Pre tých, ktorí si chcú dopriať ten najprémiovejší z radu Ambilight TV, je tu OLED+937, ktorý spája výnimočnú úroveň obrazu plného živých farieb a pohlcujúceho zvuku vďaka kombinácii s integrovaným luxusným soundbarom Bowers&Wilkins potiahnutým elegantnou textíliou Kvadrat Audiomix. Televízor ponúka dokonca štvorstranné podsvietenie Ambilight Next Generation, vďaka ktorému bude rozšírenie a prehĺbenie obrazu ešte výraznejšie.

Rozumný pomer ceny a výkonu ponúka televízor The One (PUS8507), ktorý to ako televízor s funkciou Ambilight vyhráva nielen u používateľov všetkých vekových kategórií, ale ako najlepší rodinný televízor ho hodnotí aj odborná porota. Nedávno získal aj ocenenie v prestížnej súťaži EISA 2022-2023. Príjemným bonusom je jeho optimálny pomer ceny a kvality.

Philips

The One od Philips TV ponúka výnimočný zážitok zo sledovania filmov a televíznych programov, počúvania hudby či hrania hier. Okrem funkcie Ambilight zážitok zo sledovania podčiarkne aj obrazový procesor P5 Perfect Picture Engine, ktorý sa postará o výrazné farby, očarujúci kontrast a detaily a plynulý pohyb bez sekania pri sledovaní filmov, videí či hraní hier. O zvukovú stránku sa zasa postará Dolby Atmos, ktorého výsledkom je priezračný zvuk s veľkou hĺbkou, ktorý naplní celú miestnosť. The One tak rovnako očarí nielen po vizuálnej, ale aj zvukovej stránke.

Okrem klasického modelu The One (PUS8507) dávame do pozornosti aj „herný“ The One (PUS8807), ktorý okrem základu, ktorý ponúka The One prináša funkcie zdokonalené pre potreby hráčov. Skvelý obraz, jasné farby a výrazné kontrasty, pohlcujúci 3D zvuk v kombinácii s funkciou Amblight vytvoria komplexný herný svet, ktorý nebude zaostávať ani po technickej stránke: hry si s The One možno vychutnať s ultrarýchlou odozvou pre akýkoľvek typ konzoly, výsledkom čoho je reaktívne hranie a plynulá grafika.

Pri použití rozhrania HDMI 2.1 sa váš televízor The One automaticky prepne do režimu rýchlej odozvy hneď po spustení svojej konzoly aj bez manuálnej zmeny nastavenia. Televízor podporuje technológie HDMI 2.1, VRR, a Freesync.

Televízory The One zo série Ambilight TV si môžete vybrať z modelov s uhlopriečkou 43”, 50”, 58” a 65“. Najpopulárnejším modelom je The One s uhlopriečkou 65“, ktorého veľkosť je optimálna takmer do každej obývačky či inej miestnosti.

Rodina Ambilight TV sa stále rozširuje

Ambilight TV si zamilovalo už viac ako 10 miliónov používateľov a každý deň k nim pribúdajú ďalší. Kto raz vyskúša Ambilight TV si už skrátka nechce zvykať na nič iné. Philips preto pravidelne rad Ambilight TV rozširuje a predstavuje novinky s vylepšenými funkciami. Začiatkom roka 2023 k nim pribudlo niekoľko ďalších modelov, ktoré potešia milovníkov sledovania filmov aj hrania hier. K dispozícii budú postupne od leta 2023.

Vlajkovou loďou noviniek roka 2023 je OLED+908 najnovším panelom META OLED s procesorom P5 AI 7. generácie, integrovaným zvukovým systémom Bowers & Wilkins a trojstranným systémom Next Gen Ambilight. OLED808 s trojstrannou funkciou Ambilight vyniká predovšetkým vysokou kvalitou zvuku s integrovaným zvukovým systémom 2.1 s výkonom 70 W – 50 W. Tak ako pri všetkých televízoroch zo série OLED, aj OLED808 zodpovedá aj náročnejším požiadavkám hráčov hier. Zaujímavým variantom je aj model 9308 MiniLED „The Xtra“, ktorý je len o triedu nižšie ako modely Ambilight OLED. Stále však ponúka výnimočný výkon obrazu a zvuku, za čo vďačí procesoru P5 7. generácie a trojstrannej verzii systému Ambilight.

Philips

Prečítaj si viac aj o novinkách z Ambilight TV, ktoré Philips predstavil začiatkom roka 2023.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP