Pavel Lerner , CEO spoločnosti EXMO, ktorá sa zaoberá obchodovaním s kryptomenami, bol prepustený po zaplatení výkupného vo výške 1 milióna dolárov v Bitcoinoch. Uniesli ho 27. decembra v ukrajinskom meste Kyjev.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Pavel Lerner je ruský občan, ktorý stojí za viacerými Blockchain startupmi na Ukrajine. Aj keď je jeho spoločnosť EXMO oficiálne zaregistrovaná v Spojenom Kráľovstve, väčšina ‚‚operácií’’ prebieha na Ukrajine. Unesený bol ozbrojeným gangom v Kyjeve po tom, čo opustil svoju kanceláriu. Odvlečený bol neznámymi osobami v čiernom Mercedese.

1 milión dolárov v Bitcoinoch

Za jeho vydanie späť, požadovali únoscovia 1 miliónov dolárov, ktoré mali byť vyplatené v kryptomene Bitcoin. Informoval o tom Anton Gerashchenko, poradca ukrajinského ministra vnútra. Po tom, čo bola daná suma zaplatená, bol Lerner prepustený a už je v bezpečí. Dôvod únosu bol jasný – Bitcoiny.

‚‚V súčasnosti je Pavel Lerner v bezpečí a nedošlo ani k žiadnemu fyzickému ublíženiu. Napriek tomu je veľmi vystresovaný a nebude poskytovať žiadne oficiálne vyjadrenia,’’ znelo oficiálne vyhlásenie spoločnosti EXMO.

‚‚Chceli by sme tiež zdôrazniť, že tieto udalosti neovplyvnia beh spoločnosti a naďalej funguje tak ako doteraz.’’

Naďalej pokračuje vyšetrovanie tohto únosu, pričom identita páchateľov je stále neznáma. Za tento únos im na základe ukrajinského zákona hrozí päť rokov za mrežami.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
100%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak