Kultová sci-fi séria Votrelec sa opäť vráti na herné obrazovky. Tentokrát sa autori pokúsia skombinovať atmosféru temného sci-fi hororu a akčnú hrateľnosť nápadne podobnú kooperatívnej akcii Left 4 Dead. V približne minútu dlhej ukážke boli prezentované zábery priamo z hrania.

Nová hra ponesie názov Aliens: Fireteam a predstavila sa prvou ukážkou hrateľnosti. V krátkom videu sa bráni štvorica mariňákov pred početnými vlnami protivníkov z radov Xenomorphov. Títo vesmírni predátori stvorení svojráznym umelcom H. R. R. Gigerom útočia zo všetkých strán. Sú rýchli a extrémne nebezpeční, a to aj po smrti, keďže v žilách im namiesto krvi koluje kyselina so smrtiacimi účinkami.

Novinka je dielom vývojárov z Cold Iron Studios, ktorí na jej tvorbe spolupracujú priamo s 20th Century Games. Poskytnutá licencia tak zaručí autentické prostredia, zbrane a nepriateľov. Práve ich odlišnosť spomenul v rozhovore pre Venturebeat šéf štúdia Craig Zinkievich.

Uviedol, že v hre bude viac ako 20 druhov protivníkov, vrátane inteligentných Xenomorphov a rôznych Androidov. Každý z nich by mal následne mať až 11 rozličných verzií, líšiacich sa hlavne výzorom. Tešiť sa môžeme aj na úplne nové, nevidené druhy mimozemskej hávede.

Zinkievich tvrdí, že podstatou pripravovaného titulu je rýchla akcia a celá hrateľnosť bude postavená na zdolávaní jednotlivých vĺn nepriateľov. Hráč si bude môcť vybrať z piatich rôznych tried postáv. Ich zbraňový arzenál bude možné dodatočne upravovať. Prítomný bude aj rozvoj postáv, bližšie však špecifikovaný nebol. Autori zatiaľ nenaznačili prítomnosť prípadných RPG prvkov.

Craig Zinkievich predstavil zaujímavo pôsobiacu funkciu tzv. Challenge Card, umožňujúcu hráčom akúsi mutáciu každej misie a ponúkajúcu tak unikátny zážitok aj pri opakovanom hraní. Náročnosť bude odstupňovaná piatimi úrovňami, pričom s každou z nich sa zvýši počet útočiacich Xenomorphov, riziko zranenia od spoluhráčov alebo horšie následky po kontakte so spomínanou kyselinou.

Prečítaj si aj
Nové Need for Speed sa odkladá. Prednosť v EA dostala iná hra

Dej prichádzajúcej hry bude situovaný 23 rokov po udalostiach pôvodnej filmovej trilógie, teda do roku 2202. Existencia Votrelca už nie je tajomstvom a jeho rozšírenie po celej galaxii bráni ľuďom v kolonizácii nových planét.

Prezentovaná ukážka vyzerá slušne, veríme preto, že sa výsledná kvalita nebude približovať nevydarenej akcii z univerza Votrelca, Alien: Colonial Marines. Vydanie titulu je plánované na leto 2021, presný dátum zatiaľ predstavený nebol. Novinka bude k dispozícii vo verziách pre PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S/X a PC.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom