Aktualizácia 1. novembra: Jeden z najočakávanejších seriálov budúceho roka The Last of Us sa nám nedávno predstavil v prvom brutálnom videu, dátum premiéry však HBO zatiaľ tají. Situácia sa teraz zmenila a vinou ľudského faktora vieme, kedy bude apokalyptické sci-fi v rámci HBO Max štartovať.

Ako informuje Press Start, The Last of Us vyjde podstatne skôr, ako mnohí očakávali. Jeho prvá epizóda má byť odvysielaná už na začiatku budúceho roka, konkrétne 15. januára 2023.

Uniknutý dátum premiéry má pochádzať priamo z aplikácie HBO Max, kde sa pri karte so seriálom omylom objavil aj dátum jeho premiéry. Dátum nezávisle od úniku potvrdzuje aj portál VGC, ktorý sa odvoláva na zdroj z prostredia HBO.

Určite nezmeškaj
HBO vracia úder Netflixu a vydal jeden z najlepších seriálov sezóny

Seriál inšpirovaný oceňovanou hernou predlohou sa odohráva v apokalyptickej budúcnosti, v ktorej väčšinu ľudstva zdevastovala neznáma choroba. Jednu časť populácie zabila, druhú zasa premenila na monštrá.

V centre príbehu stojí pašerák Joel, ktorý dostane za úlohu dostať dievča Ellie mimo karanténnej zóny. Veci však nejdú podľa plánu a dvojica sa vydáva na cestu naprieč zamoreným kontinentom plným zmutovaných ľudí a nevyspytateľných klanov preživších.

Pôvodný článok: Jeden z najočakávanejších seriálov posledných rokov má prvý trailer a nadšení z neho nebudú len televízni fanúšikovia. Seriálový The Last of Us je pripravený dostáť kvalitám slávnej hernej predlohy a priniesť poriadne mrazivý postapokalyptický zážitok.

HBO sa aktuálne pochválilo vôbec prvým videom z pripravovanej novinky The Last of Us. Televízny projekt je postavený na rovnomennej hre, ktorá sa zatiaľ dočkala dvoch častí a patrí k najoceňovanejším značkám v hernom priemysle.

Drsný príbeh

Príbeh The Last of Us je zasadený do blízkej apokalyptickej budúcnosti, v ktorej väčšinu ľudstva vyhladila globálna pandémia spôsobená parazitickou hubou a nakazených premenila na agresívne monštrá.

V centre diania stojí zatvrdnutý veterán a pašerák Joel, ktorý dostane zaplatené za to, aby v bezpečí prepravil 14-ročnú Ellie mimo prísne stráženej karanténnej zóny.

Z rutinnej práce sa čoskoro stane veľké dobrodružstvo naprieč zdevastovanou Amerikou, počas ktorého si k sebe dvojica postupne hľadá cestu a čelí neľútostným nástrahám post-apokalyptického sveta. Tú nepredstavujú iba nakazené príšery, ale tiež preživší ľudia, ktorí sa rozdelili do viacerých klanov a navzájom si nič nedarujú.

S hviezdnym obsadením aj tvorcami

Dvojicu hlavných postáv Joela a Ellie v pripravovanom seriáli stvárnia Pedro Pascal a Bella Ramsey.

Pascal je novodobá hollywoodska hviezda, známy je nielen zo seriálových počinov ako Mandalorian či Narcos, ale tiež vďaka svojim filmovým rolám. Diváci ho napríklad mohli vidieť v úlohe hlavného záporáka v komiksovom veľkofilme Wonder Woman 1984.

17-ročná britská herečka Bella Ramsey na svetové renomé ešte len čaká, divákom je však dobre známa predovšetkým ako Lyanna Mormont, nekompromisná vládkyňa Medvedieho ostrova s ostrým jazykom zo seriálového megahitu Game of Thrones.

TMDB/Naughty Dog

HBO má v rukách silný seriálový námet, káblovka si je však záväzku vedomá, čomu zodpovedajú aj mená, ktoré sa na pripravovanom seriáli budú podieľať. Postapokalyptickú novinku zastreší dvojica tvorcov Neil Druckmann a Craig Mazin.

Druckmanna odborníci označujú za jedného z najtalentovanejších scenáristov vo svete hier, dôkazom čoho je aj dvojica prestížnych ocenení BAFTA. Talentovaný tvorca sa viackrát nechal počuť, že The Last of Us je pre neho srdcovou záležitosťou, účasť na televíznej adaptácii v role showrunnera je teda nepochybne výbornou správou.

Seriálových nadšencov však poteší aj účasť Craiga Mazina, ktorý bude druhým showrunnerom chystanej novinky. Mazin sa minulý rok postaral o obrovský hit a jeden z najlepších novodobých seriálov vôbec, Černobyl.

Premiéra The Last of Us je naplánovaná na budúci rok, prvá séria bude pozostávať z 10 epizód. Je však vysoko pravdepodobné, že HBO sa pustí aj do pokračovania, námetov, ako s prepracovaným postapokalyptickým svetom naložiť, má totiž viac než dosť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP