Zdá sa, že finálny dizajn iPhonu 8 už nemôže nikto spochybniť. Rôzne rendery a špekulácie teraz potvrdili ďalšie uniknuté fotografie, tentokrát údajných komponentov.

Nachádza sa na nich predný panel, ktorý má veľmi tenké rámiky a na hornej strane ho prerušuje výrez pre fotoaparát, reproduktor pre hovory a iné senzory. Takéto riešenie by zrejme spôsobilo problém pre notifikačnú lištu a Apple ho pravdepodobne vyrieši softvérovou cestou. Zadný panel vyzerá byť celý zo skla a všimnúť si na ňom môžeš výrez pre vertikálne umiestnený duálny fotoaparát. Čo naopak na fotografiách neuvidíš, je snímač odtlačkov prstov. Apple sa ho tak zrejme konečne podarilo umiestniť priamo do displeja a nebude tak zaberať miesto pod displejom. Musíme len dúfať, že si to výrobca na poslednú chvíľu nerozmyslí, ako spravil Samsung pri svojich vlajkových lodiach i phablete Galaxy Note 8.

zdroj fotografie: Reddit

Nenechaj si ujsť
Bezrámikové smartfóny stále nie sú ten správny smer a v budúcnosti možno ani nebudú

Výroba vstavaného snímača odtlačkov údajne bola pre Apple tiež veľká výzva, ale nakoniec to zvládlo. Medzi rendermi sa nachádza aj porovnanie veľkosti smartfónu s Galaxy S8/S8+ a iPhonom 7s/7s Plus. Veľkosťou displeja 5.8 palcov a ultra tenkými rámikmi spadá iPhone 8 presne do stredu medzi spomínané S8-čky a iPhony. Keďže možný termín predstavenia (september) sa pomaly blíži, podobné úniky budeme vidieť čoraz častejšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom