banner-galaxy-a3-a5
O Galaxy Note 7 a jeho batérii sa toho v posledných mesiacoch napísalo naozaj veľa. Spoločnosť Samsung dokonca započala druhé vyšetrovanie, aby celý incident poriadne prešetrila.

Práve výsledky tohto vyšetrovania, zverejnené kórejským zdrojom, unikli na verejnosť o pár dní skôr ako to Samsung plánoval. Oficiálne príčiny explodujúcich batérií v Samsungu Galaxy Note 7 sú podľa zdroja dve. Prvou z nich je, že gigant pravdepodobne nezvolil dizajn, ktorý by korešpondoval s potrebami batérie. Všetky vnútorné súčiastky boli na seba natlačené, čím sa, samozrejme, minimalizovala veľkosť, no na druhej strane batéria nemala ani trochu priestoru na prípadné zväčšenie.

samsung-battery-ifixit-note-7

zdroj fotografie: CNET

Druhou príčinou má byť softvérová chyba, ktorá mala zabrániť enormnému prehriatiu smartfónu. Softvér nefungoval, batéria sa prílišne prehriala a nemala kam expandovať. Podmienky, ktoré teda nemohli skončiť inak ako explóziouZdalo by sa, že nepríjemnosť s batériou výrazným spôsobom zasiahne finančnú stránku kórejského giganta. Opak je však pravdou. Samsung si vo svojich príjmoch dokonca polepšil. Ostáva nám teda dúfať, že výrobca sa zo svojich chýb poučí a pri ďalších smartfónoch z jeho dielne sa podobné komplikácie vôbec neobjavia.

TIP: Nové rendery prezrádzajú rozmery Samsungu Galaxy S8 a Galaxy S8 Plus

galaxy-note-7zdroj fotografie: Phandroid

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom