Nokia plánuje 16. mája predstaviť smartfón, ktorý poznáme pod označením Nokia X. Na sociálnej sieti Weibo sa objavili najnovšie reálne fotografie.

Ako sme si mohli podľa názvu domyslieť, označenie X samozrejme odkazuje na „obľúbený“ výrez v displeji. Smartfón Nokia X je v podaní HMD Global aktuálne k dispozícii k nahliadnutiu v Číne. Spoločnosť však ešte nezverejnila špecifikácie ani cenu. Na to si budeme musieť pravdepodobne počkať až do oficiálneho predstavenia. Fotky nám však môžu povedať niečo viac o dizajne.

Symetrický sklený zadný panel

Zadná strana smartfónu ukazuje sklenený dizajn, ktorý obsahuje vertikálny duálny fotoaparát a duálny LED blesk. Hneď pod ním sa nachádza čítačka odtlačkov prstov a ešte nižšie nápis Nokia. Na vrchnej strane zas môžeme nájsť stále obľúbený a žiadaný 3,5 mm audio jack.

Ľavú stranu smartfónu na obrázkoch nevidíme, no pravá strana obsahuje tlačidlá ovládania hlasitosti a napájania.

Displej s výrezom ako iPhone X

Predná strana teda potvrdzuje označenie X. Na vrchnej strane sa nachádza výrez v displeji, ktorý obsahuje selfie fotoaparát a mikrofón. Okrem toho sú rámčeky na pravej a ľavej strane tenučké, no spodný rámik je hrubší, takže sa doň zmestilo aj označenie Nokia. Napriek výrezu v displeji sa však Nokia X nepodobá na iPhone X, ktorý je mnohými výrobcami veľmi kopírovaným smartfónom.

Snapdragon či MediaTek ?

Podľa únikov bude Nokia X pod označením Nokia TA-1099 obsahovať 5,8“ displej s pomerom strán 19:9 a FullHD+ rozlíšením na úrovni 2280 x 1080 pixelov. Okrem toho sa očakáva procesor Snapdragon 636, no podľa skorších únikov sa dá očakávať aj čipset MediaTek Helio P60. Taktiež sa očakávajú tri varianty operačnej pamäte RAM o kapacite 3, 4 a 6 GB a dve varianty s vnútorným úložiskom o kapacite 32 a 64 GB.

Hlavný a selfie fotoaparát ponúknu 16 MPx rozlíšenie a Nokia X príde s predinštalovaným systémom Android 8.1. Celý kolos by mala napájať 3000 mAh batéria. Dostupné budú farebné vyhotovenia v bielej, čiernej, modrej a sivej farbe. Všetky špecifikácie sa však ukážu až 16. mája a nám nezostáva nič iné len čakať na rozlúsknutie všetkých otázok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom