Česko-slovenský internet zaplavili v posledných dňoch správy o úmrtí českého speváka Karla Gotta. Tvorbu legendárneho speváka poznali všetky generácie nielen v Čechách a na Slovensku, ale aj v ďalších krajinách ako je Nemecko či Poľsko. Na sociálnych sieťach sa s „Maestrom“ lúčilo stovky tisíc ľudí.

Okrem rôznych odkazov sa však na sociálnych sieťach objavili reakcie v podobe písmena F, ktoré pravdepodobne poznajú len mladí ľudia. Tento výraz totiž pochádza zo známej počítačovej hry Call of Duty: Advanced Warfare a najväčšiu popularitu získal na konci roka 2018, informuje idnes.cz.

Písmeno F sa ako výraz úcty pre zosnulého využíva od roku 2014. Spomínaná akčná hra sa odohráva v prostredí americkej námornej pechoty. Na začiatku je hráč vtiahnutý do hry pomocou krátkeho príbehu. Hlavná postava sa zúčastní pohrebu najlepšieho priateľa, ktorý zahynul pri výbuchu jeho vozidla.

Na pohrebe sa v určitom časovom úseku objaví na obrazovke výzva k stlačeniu klávesa „F“ na vyjadrenie úcty. Po stlačení príde hlavná postava k rakve, pričom sa jej dotkne a na znak úcty na ňu položí kvety. Výraz F preto začali používať niektorí mladí ľudia, ako náhradu za známe RIP (Rest In Peace), čo znamená odpočívaj v pokoji.

Zo začiatku sa vyjadrenia písmenom F používali na sociálnych sieťach k akýmkoľvek negatívnym situáciám, ako napríklad vybitý mobil či zmeškaný autobus. Časom sa však z toho stalo vyjadrenie úprimnej sústrasti, rovnako ako je to v prípade RIP, ktoré je samozrejme najznámejšie a stále najpoužívanejšie. Je však pekné, že aj takýmto spôsobom si veľkého umelca uctila aj prevažne hráčska komunita.

Ako vieme, tak „božský Kája“ má na svojom konte nespočetné množstvo obrovských hitov a významných ocenení. Je držiteľom 42 Zlatých slávikov, účinkoval v mnohých filmoch či reláciách a za svoju kariéru vydal viac než 100 albumov. Svet navždy opustil 1. októbra po dlhej a ťažkej chorobe v kruhu svojej rodiny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP