Už roky poznávame, že prísun nových smartfónov z Číny je v podstate nekončiaci a jednotliví výrobcovia nám predstavujú jedno zariadenie za druhým. Svoju novú vlajkovú loď má aj spoločnosť UMIDIGI a model Z2 má pri svojej cene rozhodne čo ponúknuť.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Výrez v displeji aj gradientná farba

Už pri prvom pohľade je zjavné, kde sa dizajnéri výrobcu inšpirovali. Model Z2 prichádza s konštrukciou, ktorá v mnohom pripomína prémiový Huawei P20 Pro. Gradientné sfarbenie zadného panelu a aj predná strana s podobným dizajnom výrezu v displeji sú toho dôkazom. Konštrukciu zo skla a kovu dopĺňa 6,2-palcová obrazovka s rozlíšením FullHD+ a pomerom strán 19:9. Práca dizajnérov sa prejavila vo vysokom pomere displeja k telu a obrazovka zaberá približne 90 % prednej plochy.

UMIDIGI zvolilo pre svoj top model osemjadrový procesor Helio P23 s taktom 2,0 GHz. Grafickým čipom je Mali G71. Výbava je doplnená o 6 GB RAM a 64 GB vnútornú pamäť, ktorú je možné rozšíriť prostredníctvom pamäťovej karty. Systémom je čistý Android 8.1 a pre používateľa je dostupná aj možnosť odomykania zariadenia prostredníctvom skenu tváre, ktorá by podľa výrobcu mala spoľahlivo fungovať aj v tme.

Lepšie zábery aj v noci

Čínsky výrobca výrazne prezentuje aj kvality fotoaparátov. Na zariadení nájdeme celkovo až štyri snímače. Dva sa nachádzajú vzadu a ponúkajú konfiguráciu primárneho senzoru 16 MPx a sekundárneho pre vylepšené nočné záber s rozlíšením 8 MPx. Práve v podmienkach s horším svetlom má smartfón produkovať lepšie fotografie než v minulosti. Zvýšiť kvalitu fotografií má aj implementácia umelej inteligencie.

Vpredu sa rovnako nachádza dvojica fotoaparátov s rozlíšením 16 MPx a 8 MPx, čo by malo byť zárukou kvalitných selfie. K dispozícii je rýchle nabíjanie s výkonom 18 W, ktoré by malo zaručiť plné nabitie 3850 mAh batérie v priebehu 80 minút. Rovnako výrobca predstavil aj podporu pre bezdrôtové nabíjanie.

Kúpiť UMIDIGI Z2 s gradientným sfarbením za 211 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

UMIDIGI Z2 teda ponúka výbavu, ktorá je vzhľadom na cenu rozhodne zaujímavá. Pokiaľ ťa nový top model od čínskeho výrobcu zaujal teraz si ho môžeš kúpiť za približne 211 €. Smartfónu nechýba ani plná podpora LTE a dualSIM konektivita. Samozrejmosťou je možnosť výberu dopravy bez ďalších zbytočných poplatkov, a to EU Priority Line, ktorá ťa vyjde len na niekoľko centov.

O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]