Jedna s najčerstvejších noviniek z dielne Čínskeho UMIDIGI, model One Pro, všetkých poriadne prekvapil v tom dobrom slova zmysle. Zatiaľ žiaden 150 € smartfón nedokáže vyvárať tak dobré fotografie, ako UMIDIGI One Pro.

Z kvality tohoto fotoaparátu zostal milo prekvapený aj samotný výrobca. One Pro dokáže vytvárať fotografie s takzvaným „bokeh“ efektom na úrovni top vlajkových lodí ako iPhone 8, či dokonca Huawei P20. Kvalita tohoto efektu bola docielená hlavne vďaka duálnej zadnej kamere, ktorú výrobca do svojho zariadenia vložil. Niektorí Čínski výrobcovia sa snažia docieliť tento efekt aj za použitia iba jedného snímača, no výsledný efekt sa ani zďaleka nerovná tomu, ktorý bol zhotovený duálnou kamerou.

UMIDIGI One Pro je však stále 150 € zariadenie, ktoré za svoju cenu ponúka veľmi nadštandardnú výbavu. V telefóne za takúto cenu by si asi nečakal NFC, bezdrôtové nabíjanie, 4 GB operačnú pamäť a už spomínaný duálny zadný fotoaparát, ktorý má rozlíšenie 12 + 5 MPx. Je teda pochopiteľné, že v horších svetelných podmienkach určite nebude fotiť ako niekoľkonásobne drahší iPhone či Huawei P20. Ak sú však svetelné podmienky ideálne, tak aj ty s ním dokážeš vytvoriť takéto nádherné fotografie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú