Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Je dobre známe, že UMi pripravuje svoju novú vlajkovú loď Zero 2 a už pár mesiacov ju pomaly odhaľuje pomocou 9 teaserov. Väčšina fanúšikov doteraz tŕpla v napätí, pretože od zverejnenia posledného 4. teasera ubehlo už viac než mesiac. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Dnes, v neskorých večerných hodinách, sme sa na Facebooku UMI ZERO 2 všetci dočkali 5. teasera, ktorý vnáša znovu o trochu viac svetla do špecifikácií tohto úžasného zariadenia. Pred tým, než začneme analyzovať nový teaser, si zrekapitulujme, čo o pripravovanom UMi Zero 2 už vieme.

Umi zero 2

Úplne prvou správou, ktorá robila tento smartfón výnimočným bola podľa prvého teasera prítomnosť 2. displeja, ktorý využíva technológiu e-ink displeja (EPD), tiež známy ako e-papier. Nájdeme ho hlavne v čítačkách elektronických kníh, hlavne z dôvodu jeho „nulovej“ spotrebe, kedy je energia vyžadovaná iba na zmenu obsahu. Tiež sa vyznačuje výbornou viditeľnosťou na slnku.

UMi Zero 2Nezabudlo sa ani na hlavný displej, ktorý bude mať veľkosť 5,2″ a po skúsenosti s predchádzajúcim smartfónom Zero, je možné očakávať využitie Super AMOLED technológie. Čerešničkou na torte bude 2,5D zakrivenie displeja.umi-zero-2-fotakUMi nezabúda ani na fanúšikov fotenia, z toho dôvodu sa môžeme dočkať kvalitného fotoaparátu. Internetom sa šíria informácie o použití 20 MPx fotoaparátu. Pokiaľ však UMi Zero 2 nie je oficiálne predstavený, nemôžeme to s istotou potvrdiť. Do uvedenia smartfónu na trh touto rýchlosťou zverejňovania teaserov ostáva ešte veľmi veľa času a UMi ešte stále experimentuje aj s dizajnom smartfónu, čomu nasvedčujú mierne rozdiely v tvare zadnej strany tohto smartfónu.

umi-zero-2Predposledný zverejnený teaster nám naznačuje prítomnosť koženého zadného krytu. Nie je však známe, či to bude riešené ako výmenný kryt, alebo sa bude dať kúpiť už trvalo namontovaný. Otázne je, ako sa podarí kožený kryt skombinovať aj s 2. displejom.

UMI Zero 2 5Dnešný a zároveň najnovší teaser nám toho povie trochu viac. Hlavný komponent s tomto smartfóne je čipset od Mediateku. Keďže ide o vlajkovú loď, môžeme očakávať, že nepôjde o procesor do kalkulačiek, ale bude to niečo výkonné. Očakávať môžeme aj nejaký čipset z veľkej rodiny čipsetov Mediatek Helio. Asistovať mu bude „silná RAM“. UMi nám však znovu nezanechal viac indícií, a preto si môžeme len domyslieť, čo to môže predstavovať. Môže to naznačovať rýchlu RAM typu DDR4, ktorú môžeme nájsť napríklad pri vlajkových lodiach od Samsungu, alebo len trochu viac RAM než aktuálny priemer na trhu, napríklad 3 – 4GB.

Pred nami sa nachádzajú ešte 4 teaseri. Pri aktuálnej rýchlosti sa môžeme tohto zaujímavého smartfónu dočkať koncom tohto až začiatkom budúceho roku.

Zdroj: Facebook UMi ZERO 2

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú