banner-redmi-4aUMi ako jeden z výrobcov, ktorý sa snaží predovšetkým zaujať dokonalým pomerom ceny a výkonu, sa len prednedávnom blysol novinkou vyššej strednej triedy – modelom Z. Ten sa môže napríklad pýšiť titulom prvého smartfónu s vlajkovým procesorom MediaTek Helio X27.

Toto vskutku výborné zariadenie zaujalo pri predstavení veľké množstvo fanúšikov. Ako je už tradične zvykom, niekoľko týždňov po oficiálnom uvedení na trh sa dostávajú k slovu aj známe čínske e-shopy s ich predpredajovými ponukami. Medzi prvými je tu e-shop TomTop. UMi Z sa vyznačuje exkluzívnou konštrukciou, ktorú tvorí hliník v unibody prevedení s viditeľnými plastovými predelmi antén na zadnej strane. Prednú stranu vypĺňa 5,5-palcový IPS FullHD displej s minimálnymi rámikmi a 2.5D zahnutím po okrajoch.

umi-z-predstavenezdroj fotografie: UMi 

Srdcom vlajkovej lodi mladého high-endu je 10-jadrový procesor MediaTek Helio X27 s maximálnou frekvenciou až 2,6 GHz. Kooperuje s ním grafická jednotka Mali-T880 MP4, respektíve 4 GB operačná RAM pamäť. Pre svoje dáta budeš mať vyhradené 32 GB interné úložisko s možnosťou dodatočného rozšírenia skrz microSD karty v hybridnom SIM slote o ďalších 256 GB.

umi-z-predstavene-5zdroj fotografie: UMi 

Kúpiť UMi Z za 207 €

Operačným systémom sa síce stal starší Android 6.0 Marshmallow, no UMi prisľúbilo skorú aktualizáciu na Nougat. Medzi najlepšie vlastnosti smartfónu sa dá zaradiť aj 13 MPx hlavný fotoaparát so snímačom S5K3L8 od Samsungu, ktorý disponuje špeciálnou technológiou duálneho zaostrovanie. Znamená to teda, že sa nezaostruje len pomocou fázového zaostrovania, ale simultánne sa využíva aj laserové zaostrovanie, ktoré sa nachádza vedľa snímača hlavného fotoaparátu.

umi-z-nahlad
zdroj fotografie: UMi 

Medzi ďalšie výhody patrí aj reverzibilný USB Type-C konektor, HiFi audio s čipom NXP-TFA9890 alebo DualSIM funkcionalitu, ktorá je vyšperkovaná k dokonalosti vďaka plnej podpore všetkých LTE frekvencií slovenských operátorov. Za UMi Z v predpredaji teda zaplatíš len necelých 207 € a samotný predpredaj potrvá do 25. januára. Ak sa rozhodneš pre kúpu, musíš však rátať aj s prípadným zastavením na colnici, ktoré môže cenu navýšiť o 41 €!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP